Португалия надви Италия в отсъствието на Роналдо

Европейският шампион Португалия започна с победа участието си в турнира Лигата на нациите. В отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо иберийците спечелиха с 1:0 домакинството си на Италия.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Андре Силва в началото на втората част.

Италианците не успяха да стигнат до победата и във втората си среща в новосформирания турнир. В първия мач четирикратният световен шампион завърши 1:1 с Полша.

Първата част не предложи много опасности пред двете врати. Най-добрата възможност за гол се откри пред португалците в 27-ата минута, когато удар на Бернардо Силва беше изчистен от голлинията.

Домакините започнаха вдъхновено второто полувреме. Брума открадна топката и напредна към наказателното поле, като подаването му стигна до Андре Силва. Нападателят на "Милан", който през този сезон играе под наем в "Севиля", отбеляза с прецизен удар с левия крак.

До края на двубоя португалците можеха да направят победата си по-убедителна, но пропуски направиха Бернардо Силва, Пици и Ренато Санчес. Десет минути преди последния съдийски сигнал Симоне Дзадза пропусна отлична възможност за гостите, след като ударът му с глава премина над вратата.