Испания си устрои голова фиеста при разгром срещу Хърватия

Испанският национален отбор постигна зрелищна и паметна победа срещу Хърватия. В Елче "фурия роха" стигна до разгром при 6:0 срещу сребърния медалист от световното първенство това лято.

Головете вкараха Саул Нигес, Марко Асенсио, Родриго, Серхио Рамос и Иско, а едно попадение беше записано като автогол на вратаря Ловре Калинич.

Това е втора победа от два мача за Испания под ръководството на новия селекционер Луис Енрике. Преди дни иберийците се наложиха с 2:1 срещу Англия на "Уембли". С успеха си испанците са начело с шест точки в групата, а англичаните и хърватите са без точки, но са имали по един мач.

В приятелска среща Англия победи с 1:0 Швейцария с гол на Маркъс Рашфорд през второто полувреме.

Хърватите започнаха по-дейно мача и създадоха добри положения, от които обаче не се възползваха.

Испания излезе напред в 24-ата минута след продължителна атака. Футболистите на Енрике задържаха топката в свое владение в продължение на 68 секунди и след 19 подавания Саул с глава засече центриране на Карвахал.

Само за две минути Асенсио се оказа в центъра на вниманието и увеличи преднината на отбора. В 33-ата минута испанците се възползваха от грешка в защитата на съперника и Асенсио с далечен удар удвои. Секунди след това той стреля силно от далеч, топката срещна гредата, удари се в тялото на Калинич и влезе във вратата му, заради което попадението беше записано като автогол на стража.

След почивката испанците продължиха на висока скорост. В 49-ата минута Родриго беше изведен сам срещу Калинич и го преодоля. По-късно Рамос засече с глава центриране на Асенсио от ъглов удар.

Асенсио направи още една асистенция - в 70-ата минута той подаде на Иско, който с хубав удар в наказателното поле вкара шестия гол.