Съперникът на "Лудогорец" в Лига Европа загуби от "Байерн" в Бундеслигата

Байерн" (Мюнхен) взе трета поредна победа в Бундеслигата и продължава непобеден, след като надви на своя "Алианц арена" "Байер" (Леверкузен) с 3:1. Баварците стигнаха до успеха, след като постигнаха обрат.

"Аспирините" откриха още в петата минута, когато Вендел се разписа от дузпа.

"Байерн" обаче обърна бързи и в 19-ата минута вече водеше. Корентен Толисо се разписа в 10-ата минута, а девет по-късно точен беше и Ариен Робен.

След почивката мачът се игра на по-ниски обороти, а десет мнути преди края "аспирините" останаха с човек по-малко заради червен картон на Карим Беларами.

В последната минута на редовното време шампионите вкараха и трети гол, с който оформиха крайния резултат. Точен беше резервата Хамес Родригес, който се разписа след подаване на Тиаго Алкантара.

"Байер" (Леверкузен) е на дъното в Бундеслигата като има три загуби и голова разлика 2:8 от началото на сезона. "Аспирините" са съперник на "Лудогорец" в Лига Европа и на 20 септември гостуват в Разград в първи мач от груповата фаза.