"Юнайтед" нанесе първа загуба на приятната изненада във Висшата лига "Уотфорд"

Манчестър юнайтед" взе трета победа от началото на сезона в оспорван мач като гост на "Уотфорд". "Червените дяволи" стигнаха до успех с 2:1 като гост на "Викъридж роуд", нанасяйки първа загуба на "стършелите", които до този момент бяха приятната изненада във Висшата лига с четири победи от четири мача.

Тимът на Жозе Моуриньо срещна големи проблеми независимо че имаше два гола аванс на почивката. През втората част обаче "стършелите" бяха по-добрият отбор, но отбелязаха само един гол. В края тимът на Жозе Моуриньо завърши и с човек по-малко.

За пореден път през сезона "Юнайтед" доказа, че не може да държи постоянство в рамките на 90 минути. Преди почивката гостите бяха много по-добри и успяха да отправят шест точни удара. През втората част ударите общо бяха само един, но той дори не намери целта.

Домакините започнаха вдъхновено пред своята публика на гърба на четирите победи, но "Юнайтед" нанесе много сериозен удар в края на първата част. В рамките само на три минути "червените дяволи" вкараха два гола между 35-ата и 38-ата.

Ромелу Лукаку се разписа след продължително разбъркване, засичайки топката след центриране. Само три минути по-късно централният защитник Крис Смолинг вкара след подаване на Маруан Фелайни.

При втория гол защитата на "Уотфорд" беше хваната неподготвена и вратарят Бен Фостър нямаше шансове срещу Смолинг.

През втората част ситуацията се промени коренно, а домакините играха много по-уверено. Те започнаха със самочувствие и в 65-ата минута намалиха резултата.

Нападателят Андре Грей върна надеждите на феновете на "Викъридж роуд" след подаване на Дукуре, а футболистите на "Юнайтед" изглеждаха стъписани.

До края на двубоя се игра повече пред вратата на Давид де Хеа, който трябваше да прави важни спасявания. В добавеното време гостите останаха и с човек по-малко заради червен картон на Неманя Матич, а това доведе до свободен удар около наказателното поле. След неговото изпълнение Кристиан Кабаселе стреля с глава, но Де Хеа отново спаси и по този начин позволи на тима си да спечели.

Важното спасяване на Де Хеа в края на мача.

След пет кръга "Уотфорд" е четвърти с 12 точки, а "Юнайтед" е осми в класирането с девет точки, като има три успеха и две загуби, и голова разлика 8:8.