Златан Ибрахимович вкара своя гол №500 в кариерата си с изпълнение, което за пореден път изуми феновете на футбола. Шведският нападател на "Лос Анджелис галакси" се разписа при загубата с 3:5 от "Торонто" в мач от Мейджър лийг сокър.

Ибрахимович вече има 17 гола в 22 мача за "Галакси", откакто се присъедини към тима.

В кариерата си нападателят има 438 попадения на клубно ниво в 752 мача. Ибрахимович реализира и 62 гола в 116 мача за националния тим на Швеция.

"Чувствам се доволен от това, че имам 500 гола. Имам повече голове, отколкото момчетата имат мачове помежду си, което е проблемът, защото нямаме чак толкова опит. От персонална гледна точка съм доволен, но не съм щастлив, че загубихме", каза Ибрахимович.

"Торонто" поведе с 3:0 още до почивката, но Ибрахимович върна едно попадение в 43-ата минута. 36-годишният нападател получи топката от Джонатан дос Сантос с гръб към вратата и завъртайки се на 180 градуса успя да я прати в мрежата.

До 58-ата минута "Галакси" дори изравни, но последваха две попадения на "Торонто", които оформиха крайния резултат. След загубата тимът на Ибрахимович е осми в Западната конференция.