Григор Димитров даде успешен старт на Европа в купа "Лейвър"

Отборът на Европа започна успешно защитата на титлата в купа "Лейвър". В първия мач от надпреварата шампионът от финалите на АТП Григор Димитров постигна убедителна победа с 6:1, 6:4 срещу американеца Франсис Тиафо.

Българският тенисист сервираше на много високо ниво, като пласира 11 аса и вкара 70% от първите си сервиси. Той загуби едва десет точки в подаванията си.

Димитров започна силно мача и спечели първите три гейма. Тиафо спря серията на съперника за 1:3, но в шестия гейм американецът отново загуби подаването си, след което българинът затвори с лекота първия сет при свой сервис.

Втората част беше доста по-оспорвана. Димитров проби за 4:3, но веднага след това загуби подаването си и резултатът беше изравнен. Той все пак отново си върна предимството с пробив за 5:4, след което приключи двубоя с убедителен сервис гейм.

С успеха на Димитров Европа поведе с 1:0 срещу отбора на останалия свят.

Купа "Лейвър" се провежда във формат с 12 мача - девет поединично и три на двойки. В първия ден всяка победа носи по една точка, във втория ден - по две точки, а в последния - по три.

В трите дни се играят по четири мача, които са във формат два от три сета. Ако има равенство след първите два сета, победителят се определя с шампионски тайбрек до десет точки.

Във втория мач от първия ден британецът Кайл Едмънд ще играе с американеца Джак Сок. Третият мач поединочно противопоставя белгиеца Давид Гофен и аржентинеца Диего Шварцман. Във финалнит двубой за деня носителите на общо 34 титли от Големия шлем Роджър Федерер и Новак Джокович ще си партнират на двойи срещу Сок и Кевин Андерсън.