"Барселона" направи първа грешна стъпка за сезона

Победната серия на "Барселона" приключи с неочаквано домакинство равенство 2:2 с "Жирона". Испанският шампион премина през нервен мач, в който поведе рано, но остана с човек по-малко още в 35-ата минута.

"Жирона" се възползва от численото си предимство и обърна резултата с попадения на Кристиан Стуани в края на първото и началото на второто полувреме. Жерар Пике все пак спаси шампионите от загуба с гол в 63-ата минута.

"Барселона" направи първа грешна стъпка след пет победи в първите си пет мача за сезона - четири в Ла Лига и един в Шампионската лига. Каталунците събраха 13 точки и вече разделят първото място с "Реал" (Мадрид), който в събота записа труден успех срещу "Еспаньол".

"Алавес" заема третата позиция с 10 точки, а "Жирона", "Селта" и "Атлетико" (Мадрид) имат по седем точки.

Старши треньорът на "Барселона" Ернесто Валверде направо няколко промени заради сгъстената програма на отбора. Място в титулярния състав получи централният защитник Клеман Ленгле, който си партнираше с Жерар Пике.

Резултат беше откри в 19-ата минута от Лионел Меси. Артуро Видал задържа добре топката в левия край на наказателното поле и подаде по земя към петкратния носител на "Златната топка", който с левия крак от точката на дузпата намери далечния ъгъл.

В 35-ата минута обаче ситуацията за "Барселона" се усложни. Ленгле удари Пере Понс с лакът в лицето и след консултация с технологията за видеоповторения получи директен червен картон.

В последната минута на полувремето "Жирона" изравни резултата. Пике и Сергио Бускетс, който зае мястото на Ленгле в центъра на отбраната, проспаха центриране на Адай от левия фланг. Стуани им открадна топката и отблизо я насочи под плонжа на Марк Андре тер Стеген.

В 51-ата минута "Жирона" поведе след още една грешка в отбраната на "Барселона". Порту се измъкна зад защитата, а Пике направи нескопосан опит да го спре. Последва удар, който беше спасен от Тер Стеген, но топката попадна в Стуани, който я изпрати под гредата със силен удар от границата на наказателното поле.

В 60-ата минута гредата попречи на Меси да изравни, но три минути по-късно Пике отбеляза за 2:2. Централният защитник се оказа най-съобразителен при разбъркване пред вратарското поле, скочи най-високо и насочи топката във вратата с глава.

До края "Барселона" имаше няколко възможности да измъкне трите точки с човек по-малко, но не се възползва.