"Славия" тръгна успешно към защитата на купата

Архив

Архив

Носителят на Купата на България "Славия" започна успешно защитата на отличието. Белите спечелиха с 2:0 гостуването си на "Пирин".

Головете срещу втородивизионния отбор вкараха Цветелин Чунчуков и Георги Йомов.

"Пирин" започна добре и имаше възможности да поведе. Още в третата минута след грешка на белите играч на домакините излезе срещу Георги Петков, но вратарят спаси. По-късно стражът се намеси добре за втори път.

В 22-ата минута Ашковски беше изведен напред и опита да прехвърли Ангелски, който успя да отклони топката и тя падна върху гредата. Седем по-късно след центриране отляво Чунчуков с глава даде преднина на "Славия".

След ова белите бяха по-активни и имаха повече възможности за гол.

"Славия" удвои в 60-ата минута, когато организира хубава атака по лявото крило. Велковски подаде пред вратата, където Йомов се възползва и отблизо засече. В последните минути "Пирин" потърси намаляване на изоставането си, а гостите имаха шансове при бързи атаки, но до нови голове не се стигна.

"Славия" очаква привличането на Илиян Мицански.