"Ювентус" продължава без грешка в Серия А след обрат срещу "Наполи"

Перфектната серия на "Ювентус" продължи с обрат срещу "Наполи" и седма победа от седем мача в Серия А. Шампионите спечелиха с 3:1 в Торино и се откъснаха с шест точки на върха в класирането.

"Наполи" поведе след ранен гол на Дрийс Мертенс, но "Ювентус" обърна резултата след две попадения на Марио Манджукич и едно на Леонардо Бонучи. Звездата на "старата госпожа" Кристиано Роналдо не успя да се разпише, но асистира и за трите гола на своя отбор.

"Наполи" започна по-силно мача в "Торино" и закономерно откри резултата след десет минути игра. Алан се възползва от грешка на Бонучи, напредне към наказателното поле и изведе Хосе Кайехон зад защитата. Испанецът продължи с едно докосване към Мертенс, за когото остана да прати топката в опразнената врата на два метра от голлинията.

"Ювентус" изравни резултата в 26-ата минута. Роналдо проби по левия фланг и достави перфектно центриране за Манджукич, който отбеляза с глава от границата на вратарското поле.

Три минути след почивката домакините стигнаха до втори гол. Роналдо стреля от дистанция, топката се отби в страничния стълб и попадна в Манджукич, който направи лесна добавка на празна врата.

В 58-ата минута ситуацията за "Наполи" стана още по-тежка, след като Марио Руи беше изгонен с втори жълт картон. "Ювентус" се възползва от численото си предимство и реши мача с гол на Леонардо Бонучи в 76-ата минута. След центриране от корнер Роналдо продължи топката с глава към далечната греда, а Бонучи я изпрати в мрежата на метър от голлинията.

"Ювентус" нанесе второ поражение за сезон на "Наполи", който остава втори с 16 точки. Тимът от Неапол може да бъде изпреварен от "Сасуоло", който има 13 точки преди домакинството си на "Милан" в неделя.

"Лацио" и "Рома" са четвърти и пети съответно с 12 и 11 точки, след като по-рано днес "вълците" откриха седмия кръг с победа в римското дерби.