"Ливърпул" измъкна точка от "Челси" с красив гол на Стъридж в края

Ливърпул" прекъсна перфектната си старт във Висшата лига и отстъпи първото място в класирането, но измъкна точка като гост на "Челси". "Мърсисайдци" губеха с 0:1 до 89-ата минута, когато повилият се две минути по-рано Даниел Стъридж изравни резултата със зрелищен гол.

Равенството между "Челси" и Ливърпул" остави "Манчестър сити" на върха. По-рано днес "гражданите" победиха с лекота "Брайтън" с 2:0 и събраха 19 точки. "Ливърпул" също има 19 точки, но е с по-лоша голова разлика - 15:3 срещу 21:3 за шампионите. "Челси" е трети с 19 точки, следван от "Тотнъм" и "Арсенал" с по 15.

"Челси" и "Ливърпул" изиграха вълнуващ мач с високо темпо от първата до последната минута и доста ситуации пред двете врати. Гостите започнаха по-агресивно и пресата им няколко пъти даде резултат в началото.

В петата минута Салах отне топката и напредна в половината на съперника, но след това отправи слаб удар с левия крак от границата на наказателното поле. Малко след това египтянинът стреля доста неточно от сходна позиция, а Мане също не намери целта при изстрел от другата страна.

В 18-ата минута Роберто Фирмино беше изведен вдясно от вратата, но Давид Луис два пъти му попречи да отправи удар. "Ливърпул" претендираше за дузпа в тази ситуация, но реферът Андре Маринър остави играта да продължи.

В 23-ата минута "Челси" създаде най-добрата възможност за гол от началото на мача. Уилиан беше изведен очи в очи с Алисон, но вратарят на "Рома" спаси отбора си. Две минути по-късно обаче бразилецът трябваше да извади топката от вратата си.

Азар даде начало на скоростна контраатака с техничен пас с пета към Матео Ковачич. Хърватинът размени двойно подаване с Жоржиньо и пусна отличен извеждащо подаване към Азар. Белгиецът надбяга бранителите на "Ливърпул" и с левия крак прати топката в далечния ъгъл.

В 32-ата минута гостите бяха близо до изравняване на резултата. Салах се озова зад защитата, излъга вратаря Кепа Арисабалаха и от малък ъгъл насочи топката към вратата. Антонио Рюдигер обаче се върна навреме и изчисти пред голлинията.

В края на полувремето Трент Алекзандър-Арнолд центрира към Садио Мане, който овладя топката с гръб към вратата и опита задна ножица. Ударът му обаче премина високо над напречната греда.

Надлъгването между двата отбора продължи с пълна сила и след почивката. Играта на "Ливърпул" в атака не беше на обичайното ниво, а "Челси" уверено защитаваше аванса си.

В 59-ата минута грешка на Уилиан позволи на "Ливърпул" да стигне до първия си шанс за гол през втората част. Мане преодоля Сесар Аспиликуета и Давид Луис и стреля в близкия ъгъл, но Кепа спаси.

Пет минути по-късно "Челси" пропусна да нанесе решаващ удар на съперника. Азар се озова сам срещу Алисон след бързо изпълнен свободен удар с центъра, но не успя да преодолее вратаря на "Ливърпул", който се намеси отлично.

Юрген Клоп потърси промяна в атака и смени изиграли разочароващ мач Салах с Джердан Шакири. Малко след влизането си в игра швейцарецът пропусна страхотен шанс да изравни. Той получи перфектно центриране от левия фланг от Андрю Робъртсън, но на метър от вратарското поле не уцели добре топката и я изпрати в аут.

Натискът на "Ливърпул" се засилваше, а появата на Наби Кейта вместо Джордан Хендерсън също даде импулс в играта на гостите. В 73-ата Луис спаси сигурен гол, след като спря на голлинията удар с глава отблизо на Фирмино.

В 86-ата минута в игра влезе и Стъридж, който само две минути и половина по-късно донесе точката на червените.

Той получи пространство около дъгата на наказателното поле и със страхотен изстрел с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл на Кепа. Бившият футболист на "Челси" отбеляза 50-ия си гол с екипа на "Ливърпул" във Висшата лига.

"Челси" можеше да измъкне победата дълбоко в добавеното време, но удар с глава след центриране от корнер премина покрай вратата. Сините пропуснаха да запишат втори пореден успех срещу "Ливърпул", след като три дни по-рано отстраниха червените от Купата на лигата.

Преди загубата с 1:2 на "Анфийлд" в сряда тимът на Юрген Клоп постигна рекордните в историята на клуба седем победи в първите седем мача във всички турнири през сезона.