С човек по-малко "Ботев" (Враца) измъкна победа срещу "Славия"

Новакът "Ботев" (Враца) трябваше да играе с човек по-малко от 42-ата минута, но измъкна три точки при гостуването си на "Славия". Гостите спечелиха с 1:0 в последния двубой от десетия кръг на Първа лига и сложиха край на серията си от четири поредни мача без победа.

Даниел Гаджев беше изгонен с много спорен втори жълт картон, а белите пропиляха страхотни възможности да спечелят двубоя на Националния стадион "Васил Левски". "Ботев" се защитаваше през цялото второ полувреме, но стигна до победата с гол на резервата Юлиан Ненов в 78-ата минута при една от редките си контраатаки.

"Ботев" записа третия си успех за сезона и събра 11 точки. Тимът, воден от Сашо Ангелов, измести "Дунав" от 11-ата позиция и се доближи на точка от десетия "Черно море" и деветия "Етър".

"Славия" остава с 13 точки след третата си загуба за сезона и разделя седмото място с "Витоша" (Бистрица). Белите изостават с точка от "Ботев" (Пловдив), който затваря първата шестица.

"Ботев" (Враца) започна по-добре мача със "Славия" и организира няколко добри атаки в началото. В петата минута Спас Георгиев овладя топката на границата на наказателното поле и стреля, но Георги Петков спаси.

В следващите минути двата отбора действаха на сигурно и водеха битка в центъра на терена, което доведе и до няколко по-остро влизания. В 30-ата минута Даниел Гаджев получи жълт картон за грубо нарушение срещу Цветелин Чунчуков.

В 42-ата минута реферът Петър Костадинов показа втори жълт картон на халфа на "Ботев". Той беше отсъден за симулация, въпреки че в ситуацията Гаджев беше фаулиран от Галин Иванов.

През второто полувреме гостите очаквано се прибраха дълбоко в своята половина. В 48-ата минута вратарят на "Ботев" Красимир Костов спаси удар на Момчил Цветанов, а осем минути по-късно се справи и с изстрел на Георги Йомов.

В 63-ата минута Славчо Шоколаров пропиля добър шанс с неточен удар след подаване на Йомов. Три минути по-късно се стигна до най-големия пропуск пред вратата на "Ботев". Галин Иванов се озова сам срещу Костов около точката на дузпата, но прати топката покрай десния стълб на вратата.

В 78-ата минута домакините бяха наказани за пропуските си. Появилият се в игра четвърт час по-рано Ненов беше изведен на скорост в половината на "Славия", преодоля последния противников бранител и със силен шут в близкия горен ъгъл прати топката във вратата на Георги Петков.

"Славия" можеше да изравни три минути преди края на редовното време, но напречната греда попречи на Милен Гамаков да вкара един от най-красивите голове за сезона след страхотен изстрел от 30 метра.

В петата минута на добавеното време пред домакините се откри още един шанс да се доберат поне до точка. Защитата на "Ботев" се пропука след дълго центриране от свободен удар. Илиян Мицански, който дебютира за "Славия", се озова с топката в крака сам срещу Костов на границата на вратарското поле. Вратарят на "Ботев" обаче направи още едно отлично спасяване.