Българските волейболистки загубиха тежко важния мач с Турция

© fivb.org

Женският национален отбор по волейбол допусна втора загуба на световното първенство, след като отстъпи на Турция с 0:3 (17:25, 23:25, 12:25). Тежкото поражение за възпитаничките на Иван Петков отдалечава България от целта да се класиране сред най-добрите осем.

Българският тим зависи и от останалите резултати в група В. Дотук в първия си двубой българките загубиха от Италия, а след това разгромиха Куба. Турция пък записа втора победа, след като дотук също имаше едно поражение. Без загуба в група В продължава Италия, която е с три от три и дори няма загубен сет.

Следващият мач на българските волейболистки е в сряда по обяд срещу олимпийския шампион Китай. Следващият съперник на България също няма загуба, като е с две победи.

Напред във втората фаза продължават първите четири отбора от всяка група, но двете поражения дотук намаляват шансовете за влизане във финалите и разпределение на първите осем места.

Единственият гейм, в който играта беше оспорвана, беше вторият. В него българските състезателки водеха почти през цялото време, но накрая допуснаха срив, направиха няколко поредни грешки и по този начин го подариха на туркините.

В последния гейм се получи още един срив, независимо че възпитаничките на Иван Петков поведоха с 3:0. След това туркините направиха четири поредни точки, но ново равенство се получи при 6:6. Все пак турският отбор поведе с 8:6 при първата техническа пауза и това се оказа решаващо, като за българките връщане вече нямаше.

Мирослава Паскова

© fivb.org

От българския отбор с по девет точки завършиха Гергана Димитрова и Нася Димитрова, а осем добави капитанът Христина Русева. Под нивото си бяха Мирослава Паскова със седем и Силвана Чаушева с едва четири точки.

За победителките най-резултатна беше звездата на турския отбор Мерием Боз с 15 точки. С 12 се отчете Еда Ердем Дюнбар, а с десет точки завърши Сейма Ерджан.