"Барселона" се върна към победите с голово шоу, "Наполи" наказа предпазливия "Ливърпул"

Барселона" победи "Тотнъм" с 4:2 в най-атрактивния мач от втория кръг на груповата фаза в Шампионската лига, а с гол в 90-ата минута "Наполи" нанесе първа загуба на финалиста от миналия сезон "Ливърпул" и завърза здраво битката в група С.

Лионел Меси отбеляза два гола, а Филипе Коутиньо и Иван Ракитич добавиха по едно попадение за успех на "Барселона" на "Уембли". Въпреки че беше без петима основни играчи. "Тотнъм" два пъти се връщаше в мача чрез Хари Кейн и Ерик Ламела, но не успя да измъкне нещо от испанския шампион.

"Шпорите" заложиха на висока преса от самото начало на мача, но допуснаха гол само след 92 секунди игра. Меси изненада защитата на домакините с отличен извеждащ пас към Жорди Алба. Вратарят Юго Лорис излезе неразчетено в опита си да пресече подаването, но левият бек на гостите го изпревари и намери Коутиньо на границата на наказателното поле. Бразилецът се възползва от ситуацията и с фалцов удар с десния крак прати топката покрай защитниците пред голлинията.

В 28-ата минута "Барселона" увеличи преднината си. Меси получи пространство пред наказателното поле и центрира към Суарес, който свали с гърди към Коутиньо. Последва удар, който беше спасен от Лорис, но бразилецът отново стигна до топката и я върна назад към Ракитич, който отбеляза със страхотен изстрел от воле от границата на наказателното поле.

До края на първото полувреме "Барселона" пропусна още няколко добри ситуации за гол, а в рамките на първите шест минути от втората част Меси два пъти удари гредите зад Лорис.

В 52-ата минута "Тотнъм" изненадващо се върна в мача. Кейн получи подаване от Ламела в наказателното поле, финтира бранител и с десния крак насочи топката в далечния ъгъл.

Само четири минути по-късно Меси върна аванса от два гола на "Барселона". Аржентинецът изостри атаката на гостите с пас към левия фланг за Алба. Той центрира по земя в наказателното поле, Суарес и Коутиньо пропуснаха топката, а включилият се от втора позиция Меси отбеляза с удар с левия крак от точката на дузпата.

В 65-ата минута "Тотнъм" отново намали изоставането си след груба грешка в защитата на "Барселона". Ламела отправи далечен изстрел с левия крак, топката рикошира в тялото на Клеман Ленгле и излъга Лорис за 2:3.

В оставащи минути играчите на "Тотнъм" няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Марк-Андре тер Стеген, но не успяха да стигнат до изравняване. В 90-ата минута "Барселона" сложи точка на спора с четвърто попадение. Алба отне топката, напредна по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле. Суарес хитро пропусна топката, като позволи на Меси да се озове очи в очи с Лорис и отблизо да го преодолее.

"Барселона" прекъснаха серията си от три поредни мача без успех и постигнаха втората си победа от два мача в Шампионската лига. "Интер" също продължава с пълен актив от шест точки в група В, след като направи обрат от 0:1 до 2:1 при гостуването си на ПСВ (Айндховен). "Тотнъм" и ПСВ остават без точка след първите два кръга и сериозно намалиха шансовете си да продължа в следващата фаза.

В Неапол "Ливърпул" изигра най-разочароващия си мач от началото на сезона и загуби от "Наполи" с 0:1. Тимът на Юрген Клоп почти не създаде голово положение пред вратата на съперника. Домакините също стигаха трудно до добри ситуации за гол, но търсеха много по-настоятелно победата и закономерно я постигнаха.

През по-голямата част от мача двата отбора водеха здрава битка в центъра на терена. В края обаче "Ливърпул" насочи усилията си в това да запази равенството и беше наказан.

В 82-ата минута Марио Руи проби отляво и центрира към влезлия като резерва Дрийс Мертенс, който с удар отблизо разтресе напречния стълб. Осем минути по-късно обаче домакините все пак стигнаха до попадение. Андрю Робъртсън изпусна Хосе Кайехон, който центрира по земя към далечната греда. Инсиние беше изпусна и насочи топката в близкия ъгъл.

С първата си победа в Шампионската лига този сезон "Наполи" събра четири точки и излезе начело в група С. С актив от три точки "Ливърпул" разделя второто място с ПСЖ, който по-рано днес разби "Цървена звезда" с 6:1.

"Mърсисайдци" завършиха мача с "Наполи" без нито един точен удар във вратата. Това се случва на отбора за пръв път в Шампионската лига от 2006 г. Червените записаха трети пореден мач без победа, след като в събота завършиха наравно с "Челси" във Висшата лига, а три дни по-рано отпаднаха от сините за Купата на лигата.

Рейтинг: 1485 Неутрално

Барса-Тотнъм - мач мечта, а Ливърпул язък за доброто (уж) нападение.

3. 3 Профил на Rex
    Rex
    Рейтинг: 347 Неутрално

Ливърпул игра в стил Манчестър Юнайтед и заслужено загуби. Много отдавна не бях гледал мач на Ливърпул в който футболистите му не създадоха нито едно голово положение.

4. 4 Профил на magelan
    magelan
    Рейтинг: 923 Неутрално

Страхотен мач в Лондон. Барсеолна с класа и с гол -подарък от Лорис от съблекалнята и един Тотнъм който не бях гледал от поне 2-3 години. Такова бях´гане и борба , такъв дух- направо е удоволствие да си фен на такъв отбор. Е, правят се грешки но тръгнаха да гонят се броят изоставайки в резултата срещу отбора с най-добър контрол върху топката в света. И имат най-добрия играч в света. Моят герой днес е Хари ама не Кейн а Уинкс. Това момче се скъса да играе. Който има желание да види положението в 7о тата и 81 минути как се взима топка от противника дори и когато той се казва Меси. Този мач може да обърне сезона на Тотнъм, мача с Интер ме отврати поради отношението на играчите , както и доста от шампионатните мачове. Но днес Респект. Ако играят така няма начин да нямат успех. А Барса е голяма класа, ранният гол им подигра в силните карти и оттам нататък можеха да игарят тяхната си игра. И още нещо- може да е голям футболист но Суарес си беше леке и си остана такъв. Футболните умения не ги кометирам , те са топ. Но другото- грозно ..

5. 5 Профил на virtual brain
    virtual brain
    Рейтинг: 1309 Неутрално

Най-великият футболист, ever!

АФтентично десен екоталибан, гей, толераст, платен грантаджия и соросоид-жълтопаветник от кръга "агнешки главички".

До коментар [#6] от "Незнайко в Слънчевия град":

абе гола беше супер красив, но такива голове са си късметлийски.
    иначе лорис ни закопа, май трябваше газа да си продължи на вратата, пък и без 4 основни титуляри — толкоз, пък и Барса си е Барса

Рейтинг: 3765 Неутрално

Страхотен мач! Когато другия отбор срещу Барселона, играе открито, се вижда колко красив може да е футбола. Поздравления за Тотнъм!

Старши подофицер Сава Геров, Първа пехотна софийска дивизия, герой, за когото се знае твърде малко... Вечна му памет!
  11. 11 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#6] от "Незнайко в Слънчевия град":Голът на Ракитич е много красоиво и технически трудно изпълнение но и с голяма доза късмет.(както вече са отбелязали в коментар 7) Ако има гол който за мен има по-висока цена като футболно умение и то колективно това е третия гол на Барса! Но не само головете, имаие свръх доза футбол в този мач. След такъв мач се усеща на каква фуболна "диета" ни държат в 99% от мачовете играчи и треньори.

12. 12 Профил на Митев
    Рейтинг: 746 Неутрално

До коментар [#7] от "mekarshalev":

За мен голът на Мбапе (мисля петият за ПСЖ) беше черешката на тортата тази седмица, защото беше след брилянтна комбинация. А този тук наистина е плод на случайност

13. 13 Профил на Billy Pilgrim
    Billy Pilgrim
    Рейтинг: 2093 Неутрално

Не знам различни мачове ли сме гледали, но аз снощи видях един Тотнъм, които е на светлинни години като качество от Барселона. В големи части от мача играчите на Тотнъм не можеха да пипнат топката, Барселона винаги успяваше да изнесе добре, дори когато Тотнъм се опитваше да пресира. Тотнъм за сметка на това продължи и този пореден мач да се мъчи с изнасянето на топката и постоянните връщания към вратаря. Вратарския пост снощи на мен ми е няй-големия проблем, Почетино направи много хубави неща през годините откакто е в Тотнъм, но все има играчи дето са абонирани за титулярно място без значение как играят и такива дето са резерви колкото и добра игра да показват. Какво трябва да направи Газанига за да му се гласува доверие? За три мача игра стабилизира играта на цялата защита, вдъхваше увереност и Тотнъм взе 3 победи и като награда беше оставен на скамейката и Лорис направи обичайната си грешка.
    Да борбеност и желание имаше, но дотам. Говори се много за липсата на трансфери през лятото, но според мен 2-3 нови попълнения няма да променят факта, че Тотнъм не можеше да се доближи до топката когато Барселона се разиграят. Почетино беше доволен от играта след мача с Интер, сега го слушах пак да казва че играчите били герои, но според мен колкото по-бързо се разпознаят и признаят проблемите на Тотнъм толкова по-добре. Няма смисъл да се хвалим колко добре сме играли при положение че Тотнъм като нищо можеше да губи с 4 гола ако не бяха гредите на Меси. А в момента Барселона дори е в някаква миникриза и загуби от отбори с доста по-скромни амбиции от Тотнъм.
    Това, с което съм съгласен е че Уинкс игра добре, но това не е изненада за мен, за съжаление и той е от играчите дето играе най-вече ако няма кой друг да играе. Направи ми впечатление и поредното абсолютно безсмислено влизане в игра на Сисоко и на Йоренте. За кой пореден път се вижда че Сисоко не става и за отбор от Чемпиъншип а Йоренте не дава нищо допълнително в атака и няма никакъв смисъл да играят заедно с Кейн.

14. 14 Профил на carlosestrada
    carlosestrada
    Рейтинг: 264 Неутрално

само хора, които никога през живота си не са ритали футболна топка, могат да твърдят, че голът на Ракитич е бил късметлийски...

15. 15 Профил на Митев

До коментар [#14] от "carlosestrada":

напротив - тези хора, които не са ритали, само те могат да твърдят, че голът не е късметлийски. Защото ако не е късметлийски, то значи е плод на майсторство и Ракитич от 10 такива топки ще вкара поне 8, а в останалите две няма да има късмет да вкара. Колега, дай го малко по-сериозно, личи си, че никога не си ритал

16. 16 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#13] от "Ashiata Shiemash":чак днес влезнах тук и виядх че си ми писал. Сори. Този мач може да бъде "видян " под различна светолна. Аз ще ти кажа какво аз видях . В последните седмици гледах едни Спърс които играеха много лежерно, изглеждаха уморени, преситени. Не говоря само за физическа умора , Мачът с Интер за мен бе върхът. Там играха почти надменно, сякаш са много класи над противника и искаха просто да не влагат услилия. Това не е разнира се треньорска тактика . Това играчите сами инстиктивно го решaват и 1 треньор не може да направи 10 смени. Напр Ламела срещу Интер и с Барса.. Разликата е от небето до земята. Защо аз смятам този мач с Барса за толкова положителен? Ами защото видях един отбор който бе готов да изяде терена, играеше динамично, бореше се, атакуваха играчите на Барса остро , бяха СМЕЛИ. И това без практически найдобрите 3 играчи в средата които имаме- Деле, Ериксен и Дембеле. Липсата на класа се опитаха да компенисрат с ентусуиазъм , и емоции . Това че срещу Барса дори и в пълен състав е много трудно не е тайна и то не само за Спърс. Но отборът игра смело, не се уплаши от ранният гол и продължи докрая да търси голове. Това е превъзходна настройка. Това не нещото което в последно време отсъстваше и аз съм много радостен от този факт. За персоналните въпроси. Лорис е все ощe първи вратар, направиел е много за отбора, негов капитан. Логично е да има бонус. Сигурен съм че Почетино също регистрира неговите грешки и средносрочно виждам все повече мачове за аржентинеца.Естествено че можеш да паднеи катастрофално от Барса с тази игра но Почетино и отборът са решили да рискуват и да играят напред вместо да се барикадират и да падна с 1-2 гола. Аз това го намирам за великолепно. И го хнорирам. Барса не е в никаква миникриза. Играха на топ ниво. Просто срещу тях се играе много затворено и основните им играчи са доста преситени от успехи и са малко инертни срещу клубове и отбори които не са голям дразнител. Тотнъм на Уембли в Шамп Лига е много силен дразнител, освен това иска да ги "ухапе" , ние събудихме един гигант. Мачът стана корида. Аз искам Спърс да играят футбол-фойерверк а не подсигуряваш. Знам че това е трудно и не печели титли но ..:-) По персонала винаги ще има недоволни. Темата Сисоко е изчерпана, ясно е. Но явно не могат да го махнат и когато има толкова контузени го пускат. Мисля че Почетино прави според мен почти максималното в тази сложна ситуация-от една страна са успехите в последните години и нарасналите очаквания а от друга реалността- другите стават все по-силни, клубът е в положение на затягане на коламна финасово поради строежа на стадиона а и без него ние не играе финансово в лигата в която играем спортно- с манчестърските отбори, челси, Барса , Юве или Реал .. Ти с тези отбори подсъзнателно сравняваш Тотнъм а пропускаш че сме един финансов лилипут в сравнение с тях. И бихме останали ако не се правеха тези стъпки от Леви. Така че генерално Спърс са на прав път, просто се изисква време. А Мачът вчера е огромна реклама за клуба. Отзвукът в целия футболен свят е огромен и наравно с класата на Меси и Барса се оценява и Тотнъм защото за да стане зрелище са нужни 2 отбора. Та така