"Реал" (Мадрид) рухна и загуби като гост на "Алавес"

Реал" (Мадрид) продължи с неубедителното си представяне и записа четвърти мач без победа, като този път загуби с 0:1 при гостуването си на "Алавес".

Тимът от Страната на баските доказа, че е много корав домакин, като до момента няма загуба на своя стадион "Мендисороца" от началото на сезона. "Алавес" направи силен тактически мач, опитвайки да ограничи предимствата на своя съперник.

Единственият гол в мача падна в петата минута на добавеното време, а негов автор беше Ману Гарсия. Нападателят се разписа с глава след статично положение, наказвайки грешка на Тибо Куртоа и защитниците пред него.

Загубата на "Реал" увеличи серията без гол на вече 409 минути. Точно шест часа и 48 минути футболистите на Хулен Лопетеги нямат гол. За последно това се случи при успеха над "Бетис" с 1:0.

Попадението на Ману Гарсия в добавеното време.

След загубата "Реал" остава втори, като има 14 точки, колкото и "Барселона". Каталунците обаче са с мач по-малко и в неделя играят с "Валенсия" на "Местая".