"Лудогорец" излезе начело с разгром над "Ботев" (Враца)

Шампионът "Лудогорец" излезе начело в Първа лига след убедителна победа с 4:1 срещу новака "Ботев" (Враца). Тимът от Разград вкара четирите си гола още през първото полувреме и постигна пети пореден успех в първенството.

"Лудогорец" събра 26 точки и поведе с една пред "Левски", който в 19.15 часа посреща "Славия" в последния мач от 11-ия кръг. ЦСКА заема третата позиция с 25, а "Берое" с 20 и пловдивските "Локомотив" и "Ботев" с по 17 допълва челната шестица.

Клаидиу Кешеру отбеляза хеттрик за победата на "Лудогорец" срещу "Ботев" (Враца), а Джоди Лукоки добави едно попадение. Двубоят се игра на стадион "Огоста" в Монтана, тъй като този във Враца не отговаря на изискванията за осветление.

Лукоки откри резултата в 10-ата минута. Той беше изведен зад защита от Вандерсон и опита да прати топката между краката на вратаря Красимир Костов. Котов успя да спаси, но топката отново попадна в Лукоки, който от малък ъгъл я насочи в опразнената врата.

Десет минути по-късно шампионите отново наказаха разпокъсаната защита на "Ботев". Лукоки напредна по десния фланг и центрира към далечната греда за Марселиньо. Бразилецът овладя топката на аутлинията и я върна назад към Кешеру, който със силен удар увеличи аванса на "Лудогорец".

Последваха няколко много големи пропуска пред вратата на домакините, преди гостите да стигнат до трети гол. В 39-ата минута това все пак се случи. Лукоки отново беше изведен на скорост по десния фланг и центрира по земя към Кешеру, който с левия крак от границата на вратарското поле не остави шансове на Костов.

Само четири минути по-късно се стигна до четвърто попадение във вратата на "Ботев". Лукоки този път направи успешен пробив отляво и центрира към Кешеру. Румънецът беше оставен абсолютно сам около точката на дузпата и с левия крак насочи топката покрай Костов.

В 53-ата минута "Ботев" върна едно попадение. Петър Атанасов центрира добре, Спас Георгиев се размина с топката, но тя попадна във Валери Домовчийски, който се разписа отблизо.

"Ботев" допусна шестата си загуба за сезона и остава на 11-ото място с 11 точки. Зад врачани са "Дунав" с осем точки, "Септември" (София) с четири и "Верея" с три.