Федерер преодоля втория кръг на мастърса в Шанхай

Поставеният под №1 Роджър Федерер започна с победа участието си в турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. Маестрото преодоля съперника си Даниил Медведев с 6:4, 4:6, 6:4 за час и 52 минути.

Двубоят се оказа неочаквано труден за Федерер, след като руският тенисист се представи много силно и принуди швейцареца да допусне много грешки. Все пак след множество обрати и до голяма степен заради по-големия си опит Маестрото продължи напред.

Федерер е шампион от миналата година и общо двукратен победител в мастърса в китайския град. Във фазата на осминафиналите той ще се изправи срещу испанеца Роберто Баутиста-Агут, който преодоля американеца Макензи Макдоналд.

Бившият №1 в света започна много силно и поведе с 2:0, като имаше шансове дори да запише втори пробив срещу Медведев. Федерер обаче допусна няколко грешки и така резултатът беше изравнен от руснака. Все пак в деветия гейм швейцарецът записа нов пробив и по този начин излезе напред в резултата, а след това взе подаването си, за да затвори сета.

Във втората част Медведев вдигна нивото си, а Федерер вече не беше толкова уверен. Резултатът се движеше гейм за гейм и всичко се реши в края. Тогава Федерер допусна пробив и даде сета в полза на съперника си.

Третата решителна част се разви подобно и на втория сет. Грешките бяха по-малко, а тенисистите влязоха в по-дълги разигравания. Федерер постигна важен пробив в деветия гейм и след това сервира за победата.

Маестрото реализира 38 уинъра, но допусна и 27 непредизвикани грешки. Той показа неочаквани колебания и при играта си на мрежата, където реализира 29 точки от общо 42 излизания.