Ерата "Леброн Джеймс" в "Лейкърс" започна със загуба

Лос Анджелис лейкърс" допусна загуба в дебюта на новата си звезда Леброн Джеймс. "Езерняците" отстъпиха със 119:128 като гости на "Портланд трейл блейзърс" в първия си мач за сезона в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Джеймс изигра солиден първи двубой с екипа на 16-кратния шампион в НБА. Той завърши с 26 точки, 12 борби и шест асистенции. 33-годишният играч беше точен при девет от 12-те си опита за две точки, но пропусна всичките си четири стрелби от тройката и допусна шест грешки.

Мачът започна много добре за "Лейкърс". Джеймс вкара 11 точки в първите шест минути и половина, а гостите натрупаха аванс от десет точки - 25:15. "Портланд" обаче намери верния ритъм и още до края на първата четвърт обърна резултата - 34:31.

Втората четвърт се разви по сходен начин, като този път домакините натрупаха преднина от 11 точки. Играчите на "Лейкърс" обаче записаха силна серия в края, за да спечелят частта и да се оттеглят на почивка с минимално изоставане - 63:65.

Третата четвърт премина през няколко смени на водачеството, но нито един от двата отбора не успя да се откъсне. В последните 12 минути "Портланд" беше по-организираният отбор, като поддържаше аванс от четири-пет точки, който успя да увеличи в края, когато силите на съперника свършиха.

"Трябва търпение. Това не е овесена каша да стане веднага. Няма как нещата да се получат толкова бързо. Отнема известно време, за да се придобие тази химия, когато знаеш къде са останалите момчета дори със затворени очи", каза Джеймс след мача.

Деймиън Лилард беше най-резултатен за "Портланд" с 28 точки, към които добави шест борби и четири асистенции. Ник Стаускас вкара 24 точки от пейката, Си Джей Маколъм завърши с 21, а Юсуф Нуркич се отчете с 16 точки и девет борби.

За "Лейкърс" освен Джеймс добър мач изигра Джош Харт. Той се включи от пейката с 20 точки, като вкара три от петте си стрелби от тройката и общо осем от 12-те си опита за кош. Брандън Инграм записа 16 точки, а Джавел Макгий и Ражон Рондо - по 13.