Късен гол попари надеждите на "Тотнъм" за първа победа в Шампионската лига

Тотнъм" беше близо до първа победа за сезона в Шампионската лига, но завърши наравно при гостуването си на ПСВ. Двата отбора сътвориха голово шоу, което завърши 2:2, като холандският шампион измъкна равенството с гол на Люк де Йонг в 87-ата минута.

Преди това Ирвинг Лосано даде преднина на ПСВ, но впоследствие "Тотнъм" сътвори обрат чрез голове на Лукас Моура и Хари Кейн. Английският отбор доигра последните десетина минути с човек по-малко заради изгонването на вратаря Юго Лорис, от което се възползваха домакините.

Равенството намали значително шансовете на ПСВ и "Тотнъм" за класиране в елиминационната фаза. Двата тима остават на дъното в своята група с актив от една точка, като в челото с по две победи са "Барселона" и "Интер", които играят помежду си.

В началото най-деен за англичаните беше Кейн, пред който се откриха няколко добри възможности. В 18-ата минута нападателят уцели греда след удар с глава при центриране от корнер. Последваха добри моменти за ПСВ благодарение на Лосано. Мексиканецът беше постоянна заплаха за защитата на "Тотнъм" с бързите си набези.

При един от тях Лосано даде преднина на ПСВ, след като се възползва от груба грешка на Тоби Алдервейрелд в 30-ата минута. Защитникът позволи да му бъде отнета топката, а при опита му да блокира удара на Лосано се получи рикошет, който изненада Лорис.

ПСВ поведе след рикошет, който прехвърли вратаря

Попадението подейства като сигнална лампа за "Тотнъм", който повиши оборотите. Гол на Давинсон Санчес беше неправилно отменен от съдията Славко Винчич, който отсъди засада на Кейн. Нападателят обаче не влияеше върху развоя на ситуацията.

Натискът на гостите даде резултат в 39-ата минута, когато Моура изравни. Бразилецът отбеляза след подаване на Киърън Трипиър отдясно.

През втората част "Тотнъм" имаше пълен контрол върху случващотото се на терена. В 54-ата Кейн даде преднина на отбора си, след като засече с глава отлично центриране на Кристиан Ериксен. Впоследствие играчите на "шпорите" пропуснаха няколко добри положения.

Изгонването на Лорис обърна развоя на срещата

Не се виждаше как ПСВ може да спре "Тотнъм" по пътя към успеха, но интригата се върна в 79-ата минута след изгонването на Лорис. Вратарят спря нахлуващия Лосано и получи червен картон. Домакините се възползваха от численото си предимство и изравниха чрез Де Йонг в 87-ата минута.

В другия ранен двубой "Брюж" и "Монако" завършиха 1:1 във втория мач на Тиери Анри начело на френския отбор. Тимът все още търси първия си успех от 11 август насам, като е в серия от 12 поредни срещи без победа.

Тиери Анри не успя да запише победа и във втория си мач като треньор на "Монако"