"Левски" се отблагодари на публиката си с разгромна победа срещу "Верея"

Левски" обеща празник на привържениците си и им го предостави. Сините разгромиха "Верея" с 7:0 в среща от последния 13-и кръг на първия полусезон.

Воденият от Славиша Стоянович отбор нямаше никакви проблеми в най-посетения си домакински мач в Първа лига за сезона. Станислав Костов продължи с отличните си игри и вкара два гола. С толкова приключи и Давиде Мариани, а по един добавиха Нуно Рейш, Хали Тиам и Холмар Ейолфсон.

Публиката откликна на призива на ръководството на клуба, което пусна билети по 1 лев за всички сектори. От "Левски" обосноваха хода си със засвидетелстване на благодарност към феновете.

Сините събраха 31 точки и излязоха начело в класирането. Те водят с две пред "Лудогорец" и с три пред ЦСКА, които обаче са с мач по-малко.

За "Левски" предстои тежко изпитание, като в сряда отборът гостува на "Черно море" за купата.

Сините започнаха силно още от началото и поведоха в деветата минута чрез Рейш. След ъглов удар португалецът получи и прати топката във вратата. Десет по-късно Костов удвои, като засече след центриране на Милош Цветкович.

Атаките на домакините продължиха, а отборът получи допълнително предимство и след изгонването на Мачадзе. Играчът на "Верея" беше отстранен, когато задържа Иван Горанов в наказателното поле. Мариани изпълни точно дузпата за 3:0.

През втората част "Левски" продължи да играе с настроение и вкара още четири гола. В 49-ата минута Мариани подаде на Костов, който се освободи от съперник и вкара нов гол.

Осем по-късно Жерсон Кабрал проби по крилото и подаде Мариани на точката на дузпата, който стреля точно за 5:0. "Левски" продължи да напада и стигна до нови голове. В 74-ата минута след заучено изпълнение на фаул Габриел Обертан пусна към Тиам, който отбеляза. Секунди след това Филипе Нашименто улучи греда.

В последната минута Ейолфсон засече с глава центриране от ъглов удар, за да оформи гръмката победа.