Свитолина надви Слоун Стивънс във финала на женския мастърс

Елина Свитолина е шампионката във финалния турнир на Женската тенис асоциация (WTA) в Сингапур. Украинката надигра Слоун Стивънс с 3:6, 6:2, 6:2 в много драматичен мач. Свитолина, която е седма в света, се нуждаеше от 2.25 часа, за да осъществи обрата срещу шампионката от US Open 2017.

Титлата е четвърта за Свитолина през годината. Преди това тя триумфира в Бризбън, Дубай и Рим. Тя продължава да има изключителен баланс във финални мачове, като от 13 сблъсъка е загубила само два, при това и двата през 2016 г.

Свитолина постигна втора победа в четвъртия си мач срещу Стивънс. Тя обаче не я беше побеждавала от 2014 г.

Американката остана само с една титла за годината, която спечели в Маями. Тя има три загубени финала, като освен този в Сингапур отстъпи още в Монреал и на "Ролан Гарос" срещу Симона Халеп.

Във финалния двубой Свитолина записа два аса и направи една двойна грешка. Подаването на нейната съперничка обаче не вървеше и тя не записа нито една директна точка от сервис. Стивънс спечели едва 53% от точките на първия си сервис и 50% на втори. При украинката процентите бяха съответно 65 и 43.

Стивънс беше пробита шест пъти от общо 12 възможности, а Свитолина даде 12 точки и допусна три пробива.

Американката започна уверено срещата и поведе с 3:0, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част беше много по-оспорвано най-вече заради големия брой грешки от двете страни на мрежата. Между четвъртия и шестия гейм нито една от тенисистките не взе подаването си, а Свитолина поведе с 4:2 след два пробива. Тя реализира още един в последния гейм, за да изравни сетовете при 6:2.

В третия сет украинката поведе с 3:0, но след това даде два поредни гейма за съперничката си. Все пак пробивът беше върнат бързо, за да стане резултатът, а с третия си пореден гейм Свитолина затвори и двубоя.