Сръбският първенец спря "Нефтохимик" по пътя към волейболната Шампионска лига

© Архив, LAP.bg

Нефтохимик" приключи участието си в квалификациите за волейболната Шампионска лига. Отборът, воден от Найден Найденов, допусна втора загуба срещу "Войводина" (Нов Сад) във втория предварителен кръг на турнира.

Българският шампион се нуждаеше от задължителна победа в Сърбия, за да се стигне до изиграването на "златен гейм". "Нефтохимик" обаче не можа да се противопостави и допусна тежко поражение с 0:3 (17:25, 22:25, 22:25).

Най-резултатен в мача беше диагоналът на "Войводина" Дмитро Виетский със 17 точки. С по девет точки за "Нефтохимик" завършиха Дмитрий Яковлев и Николай Къртев.

Преди седмица възпитаниците на Найденов пропуснаха отлична възможност да запишат победа в първия мач. "Нефтохимик" имаше преднина от два гейма, но допусна обрат, което намали значително шансовете на тима за пробив в турнира.

Българският шампион ще продължи участието си във втория по сила европейски турнир за Купата на CEV. Там отборът ще срещне белгийския "Пар-ки" (Менен), като първият мач ще се изиграе на 28 ноември.