"Ботев" (Пловдив) сломи "Берое" с дузпи и е на четвъртфинал за Купата на България

Ботев" (Пловдив) се класира за четвъртфиналите за Купата на България. Воденият от Николай Киров отбор се наложи с 4:3 срещу "Берое" след дузпи, като в редовното време и продълженията мачът завърши без голове.

Мачът в Стара Загора беше равностоен с положения и пред двете врати, но приключи при 0:0.

При дузпите "Берое" взе предимство, след като Стивън Петков стреля над вратата. След това обаче Даниел Кайзер спаси удара на Георги Ангелов, а капитанът на домакините Мартин Райнов не улучи вратата. Серкан Юсеин изпълни добре заключителната дузпа и донесе победата на отбора си.

Срещата започна равностойно, като "Берое" стигна до първото добро положение в 18-ата минута, когато Вандерсон проби и от аутлинията подаде към Рубен Бригидо. С удар от няколко метра Бригидо улучи тялото на Джонатан Перейра.

Десет минути по-късно Тодор Неделев подаде към Перейра, който обаче стреля неточно. Минути по-късно Неделев потърси изненада, но също стреля встрани.

Пет минути преди почивката Мартин Камбуров центрира към Борислав Цонев, който стреля с глава в ръцете на Кайзер.

"Берое" започна по-дейно втората част. В 57-ата минута Густаво Афонсо стреля по тревата, но Перниш спаси. Малко по-късно отново той опита да вкара, но вратарят улови. В последните секунди на редовното време Вандерсон проби и центрира в наказателното поле, където Перниш изби леко, а след това никой играч на съперника не успя да засече.

В добавените минути Иван Бандаловски напредна и стреля силно, но Кайзер изби.

Три минути след началото на първото продължение "Берое" стигна до гол, но той не беше зачетен заради засада на Меска. В края "Берое" имаше добри възможности, но Перниш спаси изстрел на Бандаловски, а след това при удара на Владимир Гаджев топката срещна тялото на съперник.

Четвъртфиналистите за Купата на България: "Лудогорец", ЦСКА, "Ботев" (Пловдив), "Черно море", "Локомотив" (Пловдив), "Етър", "Септември", "Струмска слава"