С два гола на тийнейджър "Сити" стигна четвъртфиналите в Купата на лигата

Носителят на трофея в Купата на лигата "Манчестър сити" продължава защитата на отличието, след като преодоля четвъртия кръг с победа 2:0 над "Фулъм". Съставът направи поредния си силен мач и доминираше през цялото време, като двата гола бяха най-малкото, с което гостите от Лондон си тръгнаха.

В герой за "гражданите" се превърна испанецът Брахим Диас, който вкара и двата гола. 19-годишният халф започна като титуляр едва за втори път от началото на сезона, както и в предишния двубой за Купата на лигата.

Това бяха и първите два гола на Диас за мъжкия отбор на "Манчестър сити".

Победата е четвърта поредна за състава на Гуардиола във всички турнири, а серията без загуба е девет поредни срещи. "Гражданите" не са получавали гол в своята врата вече 539 минути или от 2 октомври.

В четвъртфиналите "Сити" ще се изправи срещу победителя от двойката "Лестър" – "Саутхемптън". Мачът между тях беше пренасрочен за 27 ноември, заради трагичния инцидент трагичния инцидент със собственика на лисиците Вичай Шривадханапрабха.

Хосеп Гуардиола направи десет промени от състава, който в понеделник победи "Тотнъм" в мач от Висшата лига. Единствено Джон Стоунс запази мястото си, а сред титулярите шанс за изява получиха Диас, Александър Зинченко, резервният вратар Аро Мурич и Фил Фоудън.

"Сити" доминираше през целия двубой и до 25-ата минута имаше дузина голови положеиня. "Гражданите" откриха след 18 минути игра, когато точен беше Диас. Той прати топката в мрежата на "Фулъм" с мощен удар след разбъркване при корнер и отклонена топка от Венсан Компани.

До почивката "Сити" отправи 14 удара, а от тях четири бяха точни. В същото време те бяха едва три за лондончани. Притежанието на топката пък беше близо 70% за футболистите на Гуардиола.

През втората част ситуацията на терена не се промени драстично. Гостите от Лондон бяха дори по-пасивни, като за вторите 45 минути отправиха едва един изстрел към вратата на Мурич.

"Сити" вкара втори гол в 65-ата минута след много красива атака. Лерой Сане размени пасове с Габриел Жезуш и бразилецът излезе на стрелкова позиция, но ударът му срещна гредата. Все пак топката стигна до Диас и той се разписа с левия крак, за да удвои аванса на "гражданите".

До края на двубоя "Сити" имаше още няколко добри шанса, но с големи пропуски се отчете Жезуш, който поне в три ситуации можеше да се разпише.

В края на мача Кевин Де Бройне напусна заради контузия.

Малко преди изтичането на редовното време Кевин Де Бройне напусна терена след сблъсък със Сесеньон. Той падна върху оперираното коляно на белгиеца и плеймейкърът на "Сити" беше изваден превантивно.