Равенство остави неубедителния "Байерн" на четири точки от върха в Бундеслигата

Германският шампион "Байерн" (Мюнхен) изигра поредния си неубедителен мач под ръководството на Нико Ковач. Баварците направиха грешка стъпка при домакинството си на "Фрайбург" (1:1), който измъкна точка с попадение в заключителните минути.

"Байерн" поведе в 80-ата минута с първия гол на Серж Гнабри за клуба, но в 89-ата Лукас Хьолер попари надеждите на шампионите. Това беше единственият точен удар за "Фрайбург" в мача.

Грешната стъпка остави "Байерн" на четири точки от върха, където с 24 е "Борусия" (Дортмунд). Жълто-черните увеличиха преднината си след победа с 1:0 като гост на "Волфсбург". Единственият гол в двубоя отбеляза капитанът Марко Ройс в 27-ата минута.

След седмица предстои дербито между "Борусия" и "Байерн" на стадион "Сигнал идуна парк".

Марко Ройс изведе "Борусия" до седми успех в десет мача

Двубоят между "Байерн" и "Фрайбург" се запомни с малкото създадени положения за гол. Баварците владееха продължително топката, но в повечето време не затрудняваха гостите. Играчите на "Фрайбург" не се притесняваха да се включват в предни позиции, като с голямо себераздаване неутрализираха действията на домакините.

В 26-ата минута Роберт Левандовски беше изведен сам срещу вратаря, но нападателят се забави с обработването на топката и ударът му беше спасен от Александър Шволов. Десет минути по-късно Ариен Робен засече подаване на Хамес Родригес, но стражът на "Фрайбург" отново беше на висота.

Роберт Левандовски беше длъжник на отбори си

В началото на втората част гостите погледнаха по-смело към вратата на Мануел Нойер. В 54-ата минута гол на "Фрайбург" беше правилно отменен заради засада. Малко по-късно баварците претендираха за дузпа за игра с ръка, но съдията реши, че няма умисъл в действието.

С напредването на времето не се виждаше как нещо може да промени равенството. В 80-ата минута обаче дойде мигът на Гнабри. Крилото се отличи с индивидуален пробив и с удар в близкия ъгъл на вратаря даде преднина на "Байерн".

След гола баварците заиграха колебливо в защита при атаките на "Фрайбург". С единствения си точен удар в мача в 89-ата минута гостите изравниха резултата, когато Хьолер направи безпомощен Нойер след удар с глава отблизо.