"Челси" изпревари "Ливърпул" и зае второто място във Висшата лига

Челси" победи "Кристъл палас" с 3:1 и продължава без загуба при новия си мениджър Маурицио Сари. Сините надделяха в Лондонското дерби с две попадения на Алваро Мората и едно на Педро. Точен за "орлите" беше Андрос Таунзенд.

След две поредни грешни стъпки на "Стамфорд Бридж" (1:1 с "Ливърпул" и 2:2 с "Манчестър юнайтед"), този път футболистите на Сари бяха по-убедителни. Те взеха първи успех у дома от 15 септември.

С трите точки "Челси" събра 27 и се изравни с "Ливърпул". Заради по-добра голова разлика (плюс 19 срещу плюс 16) са пред мърсисайдци и заемат втората позиция. Лидер е "Манчестър сити", който по-рано победи "Саутхемптън" с 6:1.

Вижте пълна статистика и коментари от развоя на мача в интерактивната графика. Със стрелките под терена можете да отидете до конкретен момент от мача

"Челси" изпитваше затруднения с вкарването на гол, след като доминираше през първата част. Сините владееха топката в 77% от времето, но отправиха само един точен удар. Той все пак беше гол, реализиран от Мората.

Педро отправи прострелно подаване към своя сънародник и Мората реализира с десния крак. В ситуацията защитата на "Палас" се ориентира само първоначално, избивайки първото подаване към Мората, но след това топката пак отиде в Педро и той асистира.

През втората част гостите подходиха малко по-агресивно и в 53-ата минута успяха да изравнят. Джеймс Макартър задържа в центъра на терена и изведе зад защитата Андрос Таунзенд, а той успя да преодолее Кепа Арисабалага с удар в далечния ъгъл.

След проблемите през втората част Маурицио Сари направи двойна смяна с пускането на Еден Азар и Матео Ковачич, което бързо даде резултат. Малко повече от минута след появата си на терена лидерът на "Челси" асистира за втория гол на Мората.

Азар центрира от пряк свободен удар, защитата на "Палас" не успя да изчисти топката и тя отиде в Мората. Централният нападател я овладя с десния крак и мигновено стреля с левия, за да я прати зад Уейн Хенеси – 2:1.

С асистенцията си Азар се превърна в едва третия футболист в историята на Висшата лига, който подава за гол в три поредни мача, влизайки от резервната скамейка. Преди него това правят единствено Томаш Раджински ("Евертън" през 2004 г.) и Ариен Робен ("Челси" през 2005 г.).

В 70-ата минута след нова красива атака "Челси" реализира трети гол, който окончателно сломи съпротивата на гостите. Маркос Алонсо центрира прострелно отляво, Мората увлече един защитник със себе си и по този начин освободи пространство за връхлитащия Педро, който се разписа.

Мората можеше да реализира и хеттрик, но в добавеното време не успя да преодолее Хенеси. Той изскочи сам срещу вратаря, но реши да го прехвърля и сгреши.