Необикновеният герой: 14-годишен футболист влезе в историята на дербито на Парагвай с гол

© Asscociated Press

Той няма право да гласува, да кара кола, нито да пие алкохол, но вече е част от историята на голямото футболно дерби между "Серо Портеньо" и "Олимпия". Само на 14 години и 302 дни Фернандо Овелар вкара за своя отбор.

Определяният за вундеркинд играч даде преднина за "Серо Портеньо" в 16-ата минута при равенството 2:2 в големия мач. Така той стана най-младият футболист, вкарвал в дербито. Досегашният рекорд беше на Серхио Диас, разписал се на 17 години и 58 дни.

Това беше едва вторият мач за Овелар в мъжкия отбор, след като дебютира преди седмица.

Нестор Камачо изравни за "Олимпия" 12 минути по-късно. Овелар беше сменен в 59-ата минута.

Дербито се превърна в истинско зрелище в края. След 90-ата минута паднаха два гола и бяха получени два червени картона.

Най-напред в петата минута от добавеното време Маркос Акоста отново даде преднина за "Серо Портеньо". Четири минути след това Ернесто Кабайеро и Виктор Касерес бяха изгонени, а след още три Хорхе Ортега изравни от дузпа.

"Олимпия" остава начело със седем точки преднина пред големия си съперник, който е втори.