"Берое" продължи гонитбата на водачите с успех срещу "Славия"

Берое" запази дистанцията с първите три отбора в класирането след успех срещу "Славия". Отборът от Стара Загора спечели домакинството си с 2:0 в последния мач от 14-я кръг в Първа лига.

В герой за "Берое" се превърна бразилецът Вандерсон Виана, който вкара по един гол в двете полувремена.

С успеха си тимът на Александър Томаш остава четвърти с 27 точки. "Берое" изостава с пет точки от третия ЦСКА, но води с четири пред "Ботев" (Пловдив). "Славия" е девети с 16 точки.

Срещата противопостави два от отборите, които преминаха през драма с дузпи в осминафиналите за Купата на България преди седмица. "Берое" отпадна от "Ботев", а "Славия" приключи защитата на титлата след поражението от "Лудогорец".

Двубоят можеше да се развие в друга посока, като "Славия" пропусна да изненада съперника си още в първата минута. Галин Иванов даде начало на бърза контраатака за белите, която завърши с удар в напречната греда на Милен Гамаков.

"Берое" бързо наложи надмощие с действия по фланговете. Защитниците на "Славия" трудно противодействаха на бързите набези на Вандерсон и Мешка.

В 14-ата минута комбинация между двете крила завърши с гол. Вандерсон вкара първото си попадение за сезона след остро подаване зад отбраната на Мешка.

Няколко минути по-късно Георги Петков спаси отбора си. Вратарят на "Славия" се намеси отлично при удари на Борислав Цонев и Мешка.

Гостите трудно стигаха до възможности за гол. Най-деен за "Славия" беше Иванов, но неговите усилия не бяха достатъчни.

В началото на втората част голмайсторът на "Берое" Мартин Камбуров можеше да запише гол в пети пореден мач от първенството, но стреля над вратата. Впоследствие нападателят имаше нова възможност да отбележи, но ударът му беше спасен от Петков.

Интригата в двубоя приключи в 74-ата минута с втория гол на Вандерсон. Бразилецът надбяга с лекота Александър Станисавлевич и отбеляза с диагонален удар.

В заключителните минути Георги Йомов от "Славия" уцели греда.