"Барселона" се класира за плейофите в Шампионската лига (хронология)

Барселона" загуби първи точки в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като завърши 1:1 като гост на "Интер". Каталунците обаче се класираха за плейофите.

Тимът на Ернесто Валверде беше по-добрият на терена на "Сан Сиро", но единствено отличните изяви на вратаря на "Интер" Самир Ханданович, лишиха гостите от победа. В рамките на 90 минути "Барселона" отправи близо 30 удара към вратата на "нерадзурите".

Попаденията на "Сан Сиро" паднаха в заключителните десет минути от срещата. Резервата Малкъм изведе "Барселона" напред в 83-ата минута, само 120 секунди след появата си на терена. Капитанът на "Интер" Мауро Икарди обаче изравни четири по-късно с единствения точен удар на домакините в мача.

Въпреки добрата си игра "Барселона" спази традицията да не печели като гост на "Интер". И в четвъртата си визита на "Сан Сиро" тимът остава без победа, като има три равенства и едно поражение.

"Интер", който се намира в отлична форма този път не впечатли. "Нерадзурите" отправиха само един точен удар за цял мач. Те прекъснаха и серия от пет поредни победи на свой терен.

В другата среща "Тотнъм" победи ПСВ с 2:1. Два кръга преди края на груповата фаза "Барселона" е водач в група В с 10 точки, а "Интер" има три по-малко. "Тотнъм" е трети с четири точки, а ПСВ е последен с една.

Вижте пълна статистика и коментари от развоя на мача в интерактивната графика в края на статията. Със стрелките под терена можете да отидете до конкретен момент от мача.

В началните минути домакините опитаха да наложат натиск и да притиснат "Барселона", но това се получи съвсем за кратко. Мауро Икарди си отвори пространство за изстрел, но той премина покрай целта.

След това "Барселона" доминираше на терена на "Сан Сиро", а играта се водеше предимно в полето на домакините. Каталунците действаха на скорост, с минимален брой докосвания от всеки играч, а топката се движеше постоянно. Когато обаче тя попадаваше в играч на "Интер", те я изнасяха много по-бавно, без идея какво точно да правят.

В 12-ата минута Луис Суарес получи възможност в близост до вратата на "Интер", но неговият удар премина над гредата. Десет минути по-късно отново уругуваецът беше в центъра на събитията, но този път неговият шут мина до десния стълб.

До почивката каталунците продължиха да доминират на терена. Те владееха топката в над 60% от времето и отправиха общо 13 удара, от които три бяха точни.

Пред Суарес се откри най-добрия шанс за гол. Топката стигна малко случайно до уругваеца след два поредни рикошета и той стреля без забавяне. Самир Ханданович обаче се намеси, а имаше и късмет, че топката беше в неговия обсег.

"Барселона" продължи да бъде много по-активен и през втората част. Футболистите на Ернесто Валверде играеха със самочувствие, а с хъса си Луис Суарес водеше цялата атака и гонеше всяка топка. Два пъти уругваецът искаше дузпа, но съдията Шимон Марчиняк не уважи протестите му. Гол на Суарес беше и отменен, но правилно, след като топката напусна терена преди да стигне до него.

След силните минути на "Барселона" "Интер" успя да отговори и можеше да изненада гостите. В 65-ата минута при опасна контраатака Иван Перишич центрира, а Матео Политано се озова непокрит в наказателното поле, но изстрелът му с глава мина встрани.

По-интересно стана в последните десет минути, когато двата тима си размениха по един гол. Първо в 83-та минута само 120 секунди след появата си на терена. Той получи топката на границата на наказателното поле, финтира бранител и с плътен удар с левия крак се разписа.

Малкъм дебютира в Шампионската лига и вкара първия си гол с екипа на "Барселона". Дотук през сезона нападателят получава малко шансове от Валверде и има едва 113 минути на терена.

Преднината на каталунците обаче не се задържа дълго, след като "Интер" изравни бързо. Мауро Икарди се разписа в 87-ата минута при една от малкото грешки на гостите. Капитанът на "нерадзурите" беше оставен непокрит и се разписа, вкарвайки деветия си гол в Шампионската лига.