"Левски Лукойл" продължи на скорост за Купата на ФИБА, "Балкан" загуби

Баскетболистите на "Левски Лукойл" изиграха силен мач и продължиха победната си серия в Европа. Сините се наложиха с 88:72 срещу "Днипро".

След три поредни домакинства това беше първото изпитание като гост за водения от Константин Папазов отбор. "Левски Лукойл" го издържа отлично, като имаше превъзходство почти през цялото време.

Патрик Рембърт записа 20 точки, седем борби и шест асистенции, а Деян Иванов добави 18 точки и осем борби. С по 14 точки завършиха Христо Захариев и Никола Маравич.

В другата среща от групата "Катая" се наложи с 88:86 срещу "Арис" и е на второто място със седем точки, като изостава с една зад "Левски Лукойл".

Българският отбор взе преднина още в началото на мача. След силна втора част сините стигнаха до почивката с преднина от 17 точки. "Днипро" се вдигна в търсене на обрат и изигра добра трета част, но след това воденият от Папазов отбор отново пое инициативата и заслужено спечели.

"Балкан" допусна първо поражение в надпреварата, като отстъпи със 77:78 срещу АЕК (Ларнака) у дома в драматичен мач. Брандън Браун отбеляза 17 точки за "Балкан", Танксли Ефианай добави 16, Александър Гаврилович - 15, а Микейл Хопкинс - 14. За гостите Юре Шкифич стана най-резултатен с 23 точки.

Въпреки поражението българският отбор е начело в групата със седем точки.

Третият български представител "Рилски спортист" допусна четвъртата си поредна загуба. Съставът от Самоков падна тежко с 59:86 срещу "Варезе" като гост.