С късни голове ЦСКА надви "Витоша" на "Армията" (хронология)

ЦСКА продължи отличната си серия като домакин след победа с 3:0 срещу "Витоша" (Бистрица). Червените спечелиха и седмия си мач от началото на сезона на стадион "Българска армия".

Успехът дойде трудно, като и трите гола бяха вкарани в края на мача. Мауридес отбеляза две попадения, а Кирил Десподов добави един гол за победата.

Успехът беше задължителен за ЦСКА, за да запази дистанцията с водача "Лудогорец". Червените събраха 35 точки и се изравниха на върха с шампионите, които имат мач по-малко.

ЦСКА имаше превъзходство през целия двубой. Червените отправиха 25 удара срещу само един за гостите, които се бяха затворили в собствената си половина.

В началото Станислав Манолев имаше добра възможност, но ударът му беше спасен от вратаря на "Витоша" Кристиан Василев. Али Соу беше сред най-дейните на терена, като беше в центъра на по-опасните положения за червените.

В 22-ата минута добра комбинация между Десподов и Кристиян Малинов завърши с неточен прехвърлящ удар на последния. До почивката ЦСКА трудно намираше пролуки в сгъстената отбрана на гостите.

През втората част в игра се появиха Едвин Джеси и Мауридес, което раздвижи играта на червените.

В 78-ата минута Десподов стреля отблизо, но ударът му беше избит в корнер. От последвалия ъглов удар и създалата се суматоха Мауридес се оказа най-съобразителен, за да даде преднина на ЦСКА. Бразилецът засече центриране на Джеферсон.

След попадението гостите тръгнаха в атака, с което оставиха много свободни пространства. От това се възползваха червените, които стигнаха до още два гола в заключителните минути.

Десподов се разписа във втори пореден двубой след индивидуален пробив. Българинът тръгна от лявото крило, финтира няколко защитници и преодоля с лекота вратаря. Впоследствие Мауридес вкара с диагонален удар с левия крак.

Коментари (22)
  1. 1 Профил на vhv
    vhv
    Рейтинг: 1735 Весело

Боко ще се пусне ли? Може да му дадат да бие дузпа... Или е някъде на екск..., командировка?

2. 2 Профил на _imir
    _imir
    Рейтинг: 660 Неутрално

Голяма мъка беше да се гледа тоя мач до 80-та минута. Не ме радва играта на отбора на Маестрото, няма нищо общо с тази от първите кръгове.

3. 3 Профил на 3аНиЗа
    3аНиЗа
    Рейтинг: 1625 Неутрално

ЦСКА сякаш играят по задължение, въпреки, че бяха наясно с "тигровата" клетка. Може би преди редовните 90 минути, Маестро трябва да им организира друго мачле, иначе мъката ще идва пак. Кирчо - вярно се доближава до Космоса.

Коментиране на анализираното, вече...
  4. 4 Профил на Fred: Бойко Борисов-Ледоразбивача пред БСП
    Fred: Бойко Борисов-Ледоразбивача пред БСП
    Рейтинг: 2161 Неутрално

Блестящ Десподов, УНИКАЛЕН! И той оценява себе си че е на 60%, какво ли ще е като стане на 100% :) Мауридес най-после се отпуши, БРАВО!

И с това свършвам с похвалите. Вероятно обратно на общото настроение имам доста критики. Изключително ТЕГАВ мач. Витоша се бяха събрали отзад като опълченците на Шипка, 5 защитника пред самото наказателно поле, на 5 метра пред тях още 5. И ЦСКА се мотаха като патета в кълчища в тази гъста мрежа. На ръба бяха да завършат 0:0 и загубят още 2 точки.

Някои индивидуални пропуски но основната причина я виждам в тактиката. А тя се задава от ТРЕНЬОРА.

Още от състава като пусна Соу вместо Мауридес. Да, Мауридес беше в отчайваща голова суша, да Соу отбеляза 2 гола срещу същата тази Витоша за купата. ОБАЧЕ има една много съществена разлика между двата мача - за купата беше турнирен мач, победата е задължителна. Което означава, че Витоша не може да се бетонира отзад което отваря полета за комбинативен играч като Соу. В днешната сгъстена защита където комбинативната игра затъва в защитният вал головете се очакват от статични положения, включително корнер. И там е мястото на Мауридес който не е комбинативен играч но е блестящ в играта с глава.

Държейки дълго Соу на скамейката и пускайки го сега в неподходящ мач има сериозна опасност момчето да прегори и изпадне в криза. А той има място и казах къде е то, когато се играе срещу по-отворен противник, тогава комбинативната му игра и индивидуална техника ще е много полезна.

През цялото време ЦСКА се опитваха с комбинативни подавания да елиминират защитата и изкарат нападател на чиста голова позиция в наказателното поле. А това е абсурдно и невъзможно при толкова сгъстена защита. Канонада от удари от далеч, битка в наказателното поле при статични положения, такава тактика трябваше да поиска Ел Маестро.

Политкоректостта е Гестапо за Истината
  5. 5 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 4124 Неутрално

Дано всички желаещи са успели да си купят билети.

Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  6. 6 Профил на _imir
    _imir
    Рейтинг: 660 Весело

—цитат от коментар 5 на Darth Plagueis

Няма страшно.
    За вашите мачове нали билетите са защитени с блокчейн технология? Зер много ги фалшифицират и маса народ не може да се докопа до заветната хартийка за Виваком Арена.

7. 7 Профил на Незнайко в Слънчевия град
    Рейтинг: 4569 Неутрално

Голът на Десподов беше много добро индивидуално изпълнение след почти 60 метров самостоятелен рейд. Това момче има бъдеще. Дано да не прекали с алкохола и кифлите.

8. 8 Профил на avram
    avram
    Рейтинг: 429 Неутрално

Ходене по мъките до последните 15-тина минути. Великолепен гол на Десподов, има много "хляб" в това момче..:) Добро завръщане на Мауридес.

9. 9 Профил на nwj49315903
    nwj49315903
    Рейтинг: 966 Весело

До коментар [#5] от "Darth Plagueis":

Големо задръстване от тоя мач, нема минаване през центъра.

10. 10 Профил на Darth Plagueis

До коментар [#6] от "_imir":

11. 11 Профил на Пешката
    Пешката
    Рейтинг: 3069 Неутрално

По-безмислени мачове едва ли може да има... Как я измислиха тази Първа Лига, Пълна Гавра, по-точно. 10 отбора макс трябват, всеки срещу всеки по 4 пъти, без плейофи и без златна среда.

Ако го боли, както го мързи, отдавна да е умрел.
  12. 12 Профил на spring_va
    spring_va
    Рейтинг: 387 Неутрално

До коментар [#11] от "Пешката":

М чи те точно така я бяха измислили, но бай Ганчо нали си извади отбора в един мач за Купата срещу Левски, наказаха ги с изваждане от професионалния футбол и отборите останаха 9. Нататък историята с разформироването на цялата "А" група и отборът с тирето, подвизаващо се в момента на "Армията" я знаеш...

13. 13 Профил на Darth Plagueis

Ами то това беше плана. От 16 после 14, 12 и 10. Ама изведнъж се наложи да я разширят наново, че да вкарат един тумор... Иначе нямаше с какво оправдание да го напъхат.

14. 14 Профил на gogo63
    gogo63
    Рейтинг: 776 Неутрално

Дневник, оправете си заглавието. Някой е бил Витоша, но не е ЦСКА. Може би Средец?

15. 15 Профил на boevbisser
    boevbisser
    Рейтинг: 2811 Неутрално

Това талантливо момче Десподов трябва незабавно да го продадат - тази зима или най-късно лятото, иначе ще затъне в блатото. На мен гола му ми напомни малко на рейдовете на Стоичков.

16. 16 Профил на Мусаши
    Мусаши
    Рейтинг: 1019 Неутрално

До коментар [#6] от "_imir":О, не, ние не можем да изпълваме толкова много стадиона си като вас. Не ни ласкай така.
    —цитат от коментар 10 на Darth Plagueis

Много ясно,че не можете.ЦСКА е на първо място по посещаемост в първенството.А и в евротурнирите.Все пак изиграха три домакински мача,а на Герена направиха ново географско откритие .

17. 17 Профил на todor._89
    todor._89
    Рейтинг: 1392 Весело

До коментар [#13] от "Darth Plagueis":

"Ама изведнъж се наложи да я разширят наново, че да вкарат един тумор."

За вас сме ензоотична левкоза:)

Мазохист съм.Минусите ви ми докарват оргазми.
  18. 18 Профил на boevbisser
    boevbisser

До коментар [#16] от "Мусаши":

И ЦСКА, и Левски като посещаемост са много, ама много слаби, далеч от претенциите си, уви, а Лудогорец даже и претенции няма.
    Не го казвам със злоба, искрено искам ситуацията да се промени, но виждам 2 тежки проблема - предлаганият футбол не е интересен и конкурентен, а стадионите не са приятно място.

19. 19 Профил на Мусаши
    Мусаши

До коментар [#16] от "Мусаши":И ЦСКА, и Левски като посещаемост са много, ама много слаби, далеч от претенциите си, уви, а Лудогорец даже и претенции няма. Не го казвам със злоба, искрено искам ситуацията да се промени, но виждам 2 тежки проблема - предлаганият футбол не е интересен и конкурентен, а стадионите не са приятно място.
    —цитат от коментар 18 на boevbisser

Така е,ама някои привърженици на Динамо София твърдят,че имали по-висока посещаемост на мачовете си от ЦСКА.Та е редно на лъжата да се отговори с истина.Ето справка за средната посещаемост от един от най-авторитетните футболни сайтове.

20. 20 Профил на boevbisser
    boevbisser

До коментар [#19] от "Мусаши":

Видях. ЦСКА има средно 5900, а Левски 5420,точно затова и казвам, че числата са жалки, уви. За какви грандове става дума, като не могат да съберат 10 хил. на домакинските си мачове. Футболът ни затъва от ден на ден, такива са нещата....

21. 21 Профил на Мусаши
    Мусаши

До коментар [#20] от "boevbisser":

Така е ,ама и от БФС са големи малоумници.Направили снощният мач в петък вечер.Нито софиянци ще им се ходи петък вечер на мач,нито някой от провинцията ще може да отиде щото е работен ден.