С гол на 17-годишен дебютант "Ботев" се доближи на точка от "Берое"

С два гола в последните минути "Ботев" (Пловдив) победи "Септември" (София) с 2:0 у дома в първия съботен мач от 15-ия кръг на Първа лига. "Канарчетата" записаха осми успех в шампионата и се доближиха до лидерите в класирането.

Васил Шопов откри резултата минута преди края на редовното време, а в последните секунди на продължението 17-годишният дебютант Иван Василев подпечата победата с второ попадение.

"Ботев" събра 26 точки, които му отреждат петата позиция. Тимът, воден от Николай Киров, изостава с една точка от четвъртия "Берое", който в неделя гостува на "Лудогорец".

Шампионите са начело в класирането с 35 точки, колкото има и вторият ЦСКА след победата срещу "Витоша" (Бистрица). "Левски" е с 34 точки преди домакинството си на "Черно море".

"Септември" остава предпоследен със седем точки. По-слабо от началото на сезона се представя само "Верея" (Стара Загора), който има четири точки и е единственият отбор без победа.

Двубоят на стадиона в кв. "Коматево" премина при здрава битка в половината на "Септември" и малко положения за гол. "Ботев" доминираше, но много трудно стигаше до опасни удари при дълбоко прибраната защита на съперника.

През второто полувреме домакините притиснаха по-силно гостите и в 50-ата минута стигнаха до отлична възможност да поведат, но Стивън Петков я пропиля. Две минути по-късно Антонио Вутов отправи първия точен удар, но Янко Георгиев улови топката без проблем.

В 67-ата минута "Септември" изненадващо можеше да поведе при първата си по-опасна атака. Мирослав Будинов беше изведен зад защитата и върна технично с пета към Георги Русев. Последва удар, който беше блокиран, но топката попадна в Ишмаел Баду. Той обаче стреля покрай вратата.

Това се оказа и единствената възможност пред гостите в този мач. Натискът на "Ботев" ставаше все по-силен и даде резултат в 89-ата минута. Йордан Минев напредна по десния фланг и центрира към Тодор Неделев. Иван Стоянов не успя да изчисти топката и Неделя веднага я насочи към влезлия като резерва Шопов, който отблизо преодоля Георгиев за 1:0.

В добавеното време Стилиян Николов изби с ръка топката пред голлинията. Главният съдия Георги Иванов показа директен червен картон на Николов и отсъди дузпа. Вутов застана зад бялата точка, но нацели страничния стълб. Атаката обаче продължи и топката стигна до друга резерва - юношата Василев, който оформи крайния резултат.