"Ювентус" продължи ударното начало с триумф срещу "Милан" (хронология)

Шампионът "Ювентус" продължи уверения си ход в Серия А с 11-а победа от 12 мача. "Бианконерите" се наложиха с 2:0 срещу "Милан" на "Сан Сиро".

Головете вкараха Марио Манджукич и Кристиано Роналдо в двете полувремена. За "Милан" Гонсало Игуаин пропусна дузпа малко преди почивката, а в края на мача беше изгонен.

С новите три точки шампионите вече имат 34 и възстановиха преднината си от шест пред "Наполи". "Ювентус" сложи край на победната серия на "росонерите", които остават пети с 21.

Вижте пълна статистика и коментари от развоя на мача в интерактивната графика в края на статията. Със стрелките под терена можете да отидете до конкретен момент от мача.

Марио Манджукич даде преднина на "Ювентус" след гол с глава

Бяло-черните владееха инициативата през почти целия мач. Те стояха стабилно, държаха повече топката и не позволяваха на съперника си да създава опасности.

Добрите възможности пред двете врати не бяха много. Още в началото на мача "Ювентус" поведе с гола на Манджукич в осмата минута. Хърватският нападател се възползва от подаване на Алекс Сандро и с глава прати топката във вратата.

Три по-късно отново Манджукич стреля с глава, но играч на "Милан" изби. "Ювентус" продължаваше да е по-дейният отбор, но малко преди почивката домакините имаха отлична възможност да изравнят.

Пропускът на Гонсало Игуаин от дузпа

Мехди Бенатия игра с ръка в наказателното поле. Съдията първоначално прецени, че дузпа няма, но след преглед на видеоповторение даде наказателен удар. Войчех Шчески отклони в гредата топката след удара на Игуаин и резултатът беше запазен.

През втората част отново "Ювентус" имаше водеща роля. В 57-ата минута Пауло Дибала стреля от фаул, но топката мина покрай гредата.

В 81-ата минута Жоао Кансело стреля силно от малък ъгъл от дясно, а Джанлуиджи Донарума се намеси. Топката обаче попадна в Роналдо, който със силен удар удвои.

Секунди по-късно след единоборство Игуаин получи жълт картон. Нападателят реагира много бурно и беше изгонен.