Тенис судоку с висока трудност: какви са шансовете на Федерер за полуфинал в Лондон

Обичате ли главоблъсканиците? А тениса? Ако и двата отговора са положителни, то развоят на финалния турнир на АТП в Лондон дава отлична възможност да предизвикате мозъка си.

Големият въпрос е ще успее ли Роджър Федерер да се класира за полуфиналите в надпреварата и да продължи да преследва историческата си стотна титла.

Швейцарецът започна със загуба в "О2 арена", но след това спечели в два сета срещу Доминик Тийм. Днес предстоят заключителните срещи в групата и те ще дадат покажат кои ще са двамата, които продължават.

В най-добра позиция е оставилият отлични впечатления Кевин Андерсън. Южноафриканецът спечели две двусетови победи и е начело. Тази вечер той излиза срещу Федерер в 22.00 часа. В другия мач Кей Нишикори, който като швейцареца е с победа и загуба, среща Тийм в 16.00 часа.

До лятото Федерер имаше четири победи от четири мача срещу Андерсън. В четвъртфинала на "Уимбълдън" той вървеше към нов успех, но допусна обрат от 2:0 сета.

Правилата са такива, че има няколко различни сценария за това кой ще продължи спрямо резултатите. Федерер, например, може да спечели в два сета и въпреки това да отпадне. А може и да загуби в два сета, но все пак да продължи.

Най-важният показател, по който се определя класирането, е броят на победите. Ако двама са с равни резултати, се гледа мачът помежду им.

Ако обаче трима са с равни резултати, тогава се гледа кой е с висок процент спечелени сетове, с най-висок процент спечелени геймове и най-накрая се прибягва до мястото им в световната ранглиста.

Федерер ще продължи в турнира, ако:
1. Спечели в два сета, а Тийм победи Нишикори в два сета
2. Спечели в два сета, а Тийм победи Нишикори в три сета
3. Спечели в два сета, а Нишикори победи Тийм в два сета (тогава ще се гледа процентът спечелени геймове)