Спорна дузпа донесе победа на Бразилия над Уругвай

С гол на Неймар от дузпа Бразилия победи Уругвай с 1:0 в приятелски мач. Два от най-успешните южноамерикански тимове направиха много интересен двубой на стадион "Емиратс" в Лондон, а единственото попадение падна в средата на мача.

Двубоят беше и повторение на финала от световното първенство през 1950 г., когато Уругвай печели с 2:1 на "Маракана". Двата тима се срещнаха за 76-и път, а Бразилия постигна 38-а победа, като има и 21 загуби от урусите.

Победата е пета поредна за бразилците, при това във всички мачове съставът не допуска гол в мрежата си. Загубата от Белгия в четвъртфинал на световното първенство е единственото поражение от 20 двубоя за Бразилия.

Неймар вкара своя 60-и гол за Бразилия в 95-ия си мач за състава. Той вече е само на два гола от втория във вечната ранглиста Роналдо (62 гола в 98 мача). Лидер е Пеле със 77 попадения в 92 срещи.

Освен гола си от дузпа друго попадение на нападателя беше отменено заради засада. Съставът на Тите имаше предимство в по-голямата част от срещата и успя да огранчи силното нападение на Уругвай водено от Луис Суарес и Единсон Кавани.

Най-спорният момент в мача дойде в 76-ата минута, когато Данило падна в наказателното поле след минимален контакт с Диего Лаксал. Съдията Крейг Поусън отсъди нарушение срещу десния защитник, но уругвайците претендираха за игра с ръка на Данило преди това, която повторенията доказаха.

От 11-те метра Неймар беше точен с премерен удар в долния ляв ъгъл на Кампаня.