"Левски" загуби от "Монтана" в контрола на "Герена"

Левски" загуби от "Монтана" с 2:3 в контролна среща, която се игра в паузата за националните отбори. На своя "Георги Аспарухов" сините не се представиха добре и допуснаха много грешки. Треньорът Славиша Стоянович даде шанс на футболисти, които играят по-малко.

След поредицата от грешки на вратарите Божидар Митрев и Мартин Полачек в предходните мачове, този път на "Левски" пазеше Николай Кръстев.

Головете за сините вкараха Атанас Кабов и Паулиньо, а за гостите точни бяха Сергей Георгиев, Атанас Илиев и Борислав Дамянов. "Монтана" се намира на второ място във Втора лига.

Мачът изгледа вратарят Николай Михайлов, който е свързван със завръщане в "Левски". 30-годишният футболист е без отбор от лятото, а в момента поддържа форма със "Славия". Михайлов, който е юноша на сините и игра на "Герена" между 2004 и 2007 г., изгледа срещата със собственика на клуба Спас Русев.

Николай Михайлов.

Втородивизионният тим поведе още в шестата минута. Сергей Георгиев проби отдясно и стигна до наказателното поле, където със силен удар с десния крак преодоля Николай Кръстев – 0:1.

В първите 20 минути "Монтана" стоеше по-добре на терена, докато "Левски" се затрудняваше да организира опасни атаки. Сините разчитаха главно на центрирания, но те не носеха успех.

Все пак в 26-ата минута поредното дълго подаване хвана защитата на "Монтана" неподготвена. Атанас Кабов се озова на върха на атаката и с едно докосване успя да прати топката зад Малин Орлинов, изравнявайки резултата.

До почивката сините стигнаха и до втори гол, дело на Паулиньо. Той се разписа от няколко метра след подаване на Серджиу Буш.

Грешките в защитата на "Левски" продължиха и през второто полувреме и в 51-ата минута "Монтана" изравни. Резервата Антони Белмонт сбърка при изнасянето на топката и тя стигна до Атанас Илиев. Без да се бави централният нападател на "Монтана" вкара втори гол.

Четвърт час преди края гостите от "Монтана" вкараха и трети гол чрез Борислав Дамянов. Той се възползва от поредна грешка в защитата на сините и беше изведен зад защитата, където не сгреши – 2:3.