"Голдън стейт" загуби за трети път в последните си четири мача

Шампионът в Националната баскетболна асоциация (НБА) "Голдън стейт уориърс" загуби втори пореден мач, след като отстъпи със 109:112 на "Далас маверикс" като гост. "Воините" бяха без Стеф Къри, Дреймънд Грийн и Демаркъс Къзинс, което се отрази. Тимът загуби трети мач от последните си четири и вече е с баланс 12 победи и пет поражения.

Двубоят в "Американ еърлайнс сентър" в Тексас беше много оспорван, като нито един от отборите не успя да се откъсне драстично. Най-голямата преднина и на "Голдън стейт", и на "Далас" беше осем точки.

Домакините направиха много силна последна четвърт, която спечелиха с 30:23, което им помогна да победят шампиона. Най-резултатен за победителите беше новобранецът Лука Дончич с 24 точки. Той добави девет борби и четири асистенции.

Харисън Барнс добави 23 точки, а центърът Деандре Джордан се отчете с "дабъл-дабъл" – 13 точки и десет борби.

Тежестта за "воините" изнесоха Кевин Дюрант (32 т.) и Клей Томпсън (22 т.). Останалите им съотборници обаче не бяха на ниво и от стартовата петица никой друг не успя да запише двуцифрен актив.

В мач от Източната конференция "Филаделфия 76ърс" победи "Шарлът хорнетс" със 122:119 след продължение. Двубоят в Северна Каролина беше много оспорван и се запомни с рекордните в кариерата на Кемба Уокър 60 точки.

Плеймейкърът на "стършелите" реализира 21 от 34-те си стрелби от игра и беше шест от 14 от зоната за три точки. Уокър успя и от 12-те си опита от наказателната линия. 60-те точки са рекорд и за отбора на "Шарлът".

На почивката тимът на "Сиксърс" водеше със седем точки, но през второто полувреме "Шарлът" се разигра. Преди последните 12 минути Уокър и компания имаха аванс от четири точки, но след 28:24 за "Филаделфия" в последната четвърт се стигна до продължения.

В тях гостите играха по-добре в защита и с 12:9 спечелиха мача.

Джоел Ембийд направи поредния си силен мач с 33 точки и 11 борби. Бен Симънс пък беше близо до "трипъл-дабъл". Плеймейкърът на "Сиксърс" завърши с 23 точки, 11 борби и девет асистенции. Много силно игра и Джей Джей Редик, който добави 23 точки. Новото попълнение на "Филаделфия" Джими Бътлът добави 15 точки за 37 минути на паркета.

"Филаделфия" е с баланс от 11 победи и седем загуби през сезона.