"Сити" и "Ливърпул" продължават гонитбата на върха, "Юнайтед" изгуби точки вкъщи

Манчестър сити" и "Ливърпул" постигнаха убедителни победи в 13-ия кръг от Висшата лига и продължават гонитбата помежду си на върха. Двата тима са без загуба от началото на сезона, а "гражданите" остават на първата позиция, след като надиграха с 4:0 "Уест Хем" като гост.

"Ливърпул" спечели с 3:0 при визитата на "Уотфорд" и има 33 точки, с две по-малко от "гражданите".

В друг интересен мач от кръга "Манчестър юнайтед" направи грешна стъпка на своя "Олд трафорд", като завърши 0:0 с "Кристъл палас". След като бяха в серия от четири мача без загуба преди дербито със "Сити", сега "червените дяволи" не могат да спечелят втори мач поред.

В Лондон "Сити" стигна до успеха с голове на Давид Силва, Рахийм Стърлинг и Лерой Сане, който беше точен два пъти. "Гражданите" вече са в серия от осем поредни победи във всички турнири. Във Висшата лига тя е от пет срещи, а като гост "Сити" няма загуба вече 13 двубоя (от 14 януари).

Шампионът записа пореден убедителен мач, като направи много силно полувреме. "Гражданите" решиха всичко още тогава, когато паднаха и трите гола на "Лондон стейдиъм".

Гуардиола заложи на всичко най-добро, като в титулярния състав след известно отсъствие се завърнаха централният защитник Николас Отаменди и Илкай Гюндоган.

В първите 45 минути "гражданите" отправиха общо пет удара, от които три точни и всеки един от тях се превърна в гол. Още в 11-ата минута капитанът Давид Силва се разписа след удар отблизо.

Испанецът се пласира много добре зад гърба на защитата и засече подаване на Стърлинг.

Давид Силва открива резултата.

Английският национал на свой ред се разписа осем минути по-късно. В идентична ситуация Лерой Сане проби отляво и подаде към партньора си в атака, за когото беше много лесно да удвои.

Веднага след втория гол за "Сити" "чуковете" се активизираха. Футболистите на Мануел Пелегрини имаха два отлични шанса. Първо Марко Арнаутович не успя да преодолее Едерсон в положение, което сам си изработи.

В 22-ата минута Михаил Антонио стреля мощно, но инстинктивно вратарят на "Сити" успя да спаси.

Двата пропуснати шанса окончателно сломиха домакините и до края на първата част те допуснаха още един гол. Негов автор стана Сане, който получи подаване от Стърлинг в наказателното поле, завъртя се, финтира Фабиански и вкара в празната врата – 0:3.

През втората част "Сити" предпочете да играе в много по-ниско темпо и да мисли за предстоящите мачове. Пеп Гуардиола подходи и към промени, изваждайки Агуеро и Стърлинг, с което даде шанс за изява на Габриел Жезуш и младия Фил Фоудън.

Лерой Сане направи много силен мач, като се отчете с два гола и една асистенция.

През втората част пък "Уест Хем" не успя да отправи нито един един удар въпреки появата на терена на нападателите Лукас Перес и Хавиер Ернандес. Все пак до края "гражданите" вкараха четвърти гол, дело на Сане. Той се разписа с мощен удар с левия крак след подаване на Жезуш.

При гостуването на "Уотфорд" на "Викъридж роуд" "Ливърпул" трябваше доста повече да се потруди, за да вземе трите точки. Футболистите на Юрген Клоп все пак продължиха серията си без загуба, която вече е 13 мача.

С късни голове в последните 25 минути "Ливърпул" успя да изкове победата. Салах откри в 66-ата минута, девет по-късно се разиса Трент Александър-Арндолд, а крайният резултат оформи Фирмино в 89-ата минута.

Червените направиха много пропуски, като преди почивката доминираха срещу "Уотфорд", но не успяха да се възползват.

Всепак в 67-ата минута футболистите на "Ливърпул" буквално приспаха домакините. Садио Мане беше изведен отляво, подаде към Салах и той се разписа.

Салах и Александър-Арнолд бяха сред най-добрите за "Ливърпул".

Само девет минути по-късно червените удвоиха след прекрасно изпълнение на десния бек Александър-Арнолд от пряк свободен удар.

До края на мача "Ливърпул" остана и с човек по-малко заради червен картон на капитана си Джордан Хендерсън. Това не се отрази и в заключителните минути Роберто Фирмино вкара трети гол.

Той се възползва при добавка след изстрел на Мане.

На "Олд Трафорд" домакините отново не успяха да убедят. Тимът на Жозе Моуриньо имаха предимство по отношение на притежанието на топката, но и "Палас" имаше своите шансове.

Освен равенството в резултата, двата тима завършиха с идентични показатели по отношение на ударите.

"Юнайтед" е седми в класирането с 21 точки и остава с отрицателна голова разлика 20:21. "Кристъл палас" е 15-и с девет точки и няма победа в пет поредни двубоя.