"Борусия" се откъсна на девет точки пред "Байерн" след поредна грешка на баварците

Колебливото представяне на "Байерн" (Мюнхен) от началото на сезона продължи с нова грешна стъпка в Бундеслигата. Шампионите загубиха две точки при 3:3 срещу новака "Фортуна" (Дюселдорф) на своя "Алианц арена".

Баварците водеха с 2:0 до 20-ата минута, а след това и с 3:1, но въпреки това не успяха да спечелят. В герой за "Фортуна" се превърна белгиецът Доде Лукебакио, който вкара хеттрик. За баварците точни бяха Томас Мюлер на два пъти и Никлас Зюле.

"Байерн" не успя да спечели четвърти пореден мач на своя стадион, с което изравнява негативна серия от 1966 и 1994 г.

"Байерн" откри в 17-ата минута чрез централния защитник Никлас Зюле. Той беше точен след разбъркване от корнер. Само три минути по-късно Томас Мюлер удвои след хубаво подаване на Жером Боатенг.

Всичко хубаво за тима на Нико Ковач приключи някъде там и "Фортуна" се възползва. Новакът в Бундеслигата намали в 44-ата минута чрез Доде Лукебакио.

След почивката баварците върнаха преднината си от два гола с ново попадение на Мюлер. Той получи триков пас от Левандовски с пета и вкара с плътен изстрел.

В заключителния четвърт час "Байерн" се прибра в своята половина и сам си създаде проблеми. Лукебакио намали за втори път в 78-ата минута. Първоначално голът му беше отменен, но след преглед на видеоповторение съдията прецени, че ситуацията е чиста.

В третата минута на добавеното време Лукебакио оформи хеттрика си, а с това и крайното 3:3.

В същото време лидерът "Борусия" постигна трета поредна победа и остава без загуба в Бундеслигата. Жълто-черните надвиха "Майнц" като гост на "Опел арена" с 2:1.

Всичко по-интересно се случи в рамките на десет минути – между 66-ата и 76-ата, когато падна и трите гола.

Пако Алкасер изведе "Борусия" напред след подаване на Марко Ройс, което го остави на празна врата. В 70-ата минута "Майнц" изравни чрез Куасон, но шест минути по-късно с красив удар от около 25 метра Лукаш Пишчек донесе успеха на гостите.

"Борусия" вече води с девет точки пред "Байерн", окйто е едва пети в Бундеслигата.