Роналдо и Манджукич донесоха победа на "Ювентус"

Ювентус" продължава силното си представяне в Серия А, след като постигна 12 победа при 2:0 над "Спал". Шампионът на Италия изгуби само две точки дотук в Калчото и води с девет точки пред "Наполи", преди най-близкият преследвач да изиграе мача си от 13-ия кръг.

Головете за "бианконерите" вкараха Кристиано Роналдо и Марио Манджукич.

Треньорът на "Ювентус" Масимилиано Алегри използва мача, за да даде почивка на някои титуляри, но и това не се отрази на състава му. Домакините бяха на познатото си ниво и можеха да спечелят много по-убедително.

Двубоят премина при тоталната доминация на шампионите, които не срещнаха сериозни проблеми със скромния си съперник. За 90 минути "Спал" отправи едва един точен удар към вратата на Матия Перин.

В 29-ата минута "бианконерите" откриха чрез Роналдо. Португалецът се разписа, засичайки центриране на Миралем Пянич.

Точно час след началото на мача "Ювентус" удвои аванса си чрез Марио Манджукич. Домакините развиха бърза атака с дълъг пас от Леонардо Бонучи, а хърватинът беше точен от няколко метра след добавка и неубедителна намеса на Гомис.