"Арсенал" устиска три точки срещу "Борнемут" и се доближи плътно до топ 4

Арсенал" измъкна трудна победа с 2:1 срещу "Борнемут" и се доближи плътно до топ 4. Тимът на Унай Емери събра 27 точки, като вече е само на една точка зад "Челси", на три зад "Тотнъм", на пет зад "Ливърпул" и на седем зад лидера "Манчестър сити".

"Арсенал" откри резултата на стадион "Виталите" след автогол на Джеферсон Лерма в 30-ата минута. Гостите обаче подходиха много наивно и позволиха да се стигне до контраатака, при която Джошуа Кинг изравни в последната секунда на добавеното време на първото полувреме.

Пиер-Емерик Обамеянг все пак донесе успеха на "артилеристите" срещу "Борнемут" с гол в 67-ата минута. Той се разписа за осми път от началото на сезона и се изравни със Серхио Агуеро на върха при голмайсторите.

Мохамед Салах, Еден Азар, Рахим Стърлинг, Хари Кейн, Глен Мъри и Александър Митрович имат по седем попадения. С по шест са Калъм Уилсън, Гилфи Сигурдсон, Ричарлисон, Садио Мане и Антони Марсиал.

Mачът в Борнемут започна във високо темпо и с остри атаки към двете врати. В осмата минута домакините пратиха топката в мрежата зад Бернд Лено, но попадението на Дейвид Брукс беше отменено заради спорна засада.

"Арсенал" отговори само минута по-късно с опасен шут от дистанция на Лукас Торейра. Топката обаче се отби в десния страничен стълб на Асмир Бегович, а Алекс Иуоби стреля много неточно при добавката.

В средата на първото полувреме Обамеянг беше изпуснат на далечната греда след центриране от корнер. Габонецът овладя добре топката, но след това я изпрати високо над вратата.

"Арсенал" все пак поведе в 30-ата минута. Сеад Колашинац центрира отляво, а Лерма си отбеляза изключително красив автогол с шпагат. Три минути по-късно Бегович предотврати второ попадение със спасяване след удар на Иуоби.

В добавената една минута на първото полувреме гостите от Лондон изпуснаха аванса си по нелеп начин. Те държаха топката в половината на "Борнемут", но решиха да търсят завършващ удар, вместо да задържат спокойно и бяха наказани.

Фрейзър изнесе топката на левия фланг за Уилсън. Нападателят задържа добре и отлично намери включилия се Брукс. Той веднага продължи за Кинг, който със страхотен фалцов удар с левия крак насочи топката в горния десен ъгъл на Лено - 1:1.

В началото на второто полувреме Обаемянг пропусна още една добра възможност след подаване на Хенрик Мхитарян. Габонецът обаче се реваншира в 67-ата минута. Той получи подаване отляво от Колашинац и отблизо отбеляза на празна врата.

В последните десетина минута на мача "Борнемут" натисна здраво, а играчите на "Арсенал" изглеждаха доста уморени. В 84-ата минута късметът помогна на "аритлеристите", след като хубав шут от дистанция на Лерма се отби в десния страничен стълб.

До края имаше още няколко напрегнати момента в наказателното поле на "Арсенал", но Лено беше стабилен на вратата и не допусна изравнително попадение.

"Борнемут" допусна пета загуба за сезона, като заема осмата позиция с 20 точки. "Черешките" изостават с една точка от "Манчестър юнайтед" и с две от "Евертън". "Уотфорд" също има 20 точки, но е девети заради по-лоша голова разлика. "Лестър" допълва топ 10 с 18 точки.