Волейболният "Левски" допусна обрат и загуби от финландци в Европа

Теодор Богданов в атака

Волейболистите на "Левски" допуснаха загуба от финландския "Перунган Поят" (Рованиеми) в мач от 1/16-финалите в "Чалъндж къп". Сините отстъпиха с 1:3 (25:16, 23:25, 17:25, 23:25) в София.

Втората среща е на 6 декември.

Бившият капитан на националния отбор и президент на "Левски" Владимир Николов се завърна в евротурнирте. Той игра почти през цялото време, като единствено в третия гейм влезе като резерва.

Диагоналът записа 12 точки, а с по една повече най-резултатни за българския отбор станаха трифон Лапков и Иван Петров.

Владимир Николов се завърна в игра в евротурнирите

"Левски" започна вдъхновено и рано натрупа голяма преднина, за да спечели убедително първата част. Във втората сините продължиха на скорост и поведоха с 16:9. След това обаче се получи срив в играта на домакините, а финландците направиха обрат, за да изравнят след 25:23.

Това пречупи сините и в следващите две части гостите играеха убедително. Единствено в края на четвъртия гейм "Левски" успя да се противопостави и изравни, но накрая отборът от Рованиеми спечели.

В женския турнир "Берое" победи с 3:0 (26:24, 25:23, 25:19) "Арис" (Солун). Българският състав се нуждае от два гейма, за да продължи към осминафиналите, където го очаква среща с швейцарския "Волеро".

Преди ден волейболистите на ЦСКА отстъпиха с 1:3 срещу белгийския "Льовен".

В по-силния турнир - CEV Cup, женският отбор на "Левски" падна с 0:3 (18:25, 18:25, 16:25) от чешкия "Простейов". Реваншът е на 5 декември.