"Манчестър сити" продължи победния си ход във Висшата лига

Шампионът "Манчестър сити" продължи победния си ход във Висшата лига след домакински успех с 3:1 срещу "Борнемут". "Гражданите" записаха шести пореден успех и общо 12-и от 14 мача в първенството.

Тимът на Пеп Гуардиола събра 38 точки и се откъсна с пет пред "Ливърпул", който в неделя посреща градския съперник "Евертън". "Тотнъм" е трети с 30 точки преди гостуването си на "Арсенал", а "Челси" е четвърти с 28 преди домакинския си мач с "Фулъм".

"Сити" започна добре мача и наложи очаквания начален натиск. В 11-ата минута Габриел Жезус, който започна титуляр вместо Серхио Агуеро, пропусна добра възможност да открие резултата. Пет по-късно обаче домакините стигнаха до гол.

Александър Зинченко пусна чудесен извеждащ пас за Лерой Сане. Германецът не успя да преодолее вратаря Асмир Бегович, който излезе навреме и го блокира. Топката обаче попадна в Бернардо Силва, който със силен удар с левия крак я изпрати в опразнената врата.

"Сити" обаче не се възползва от ситуацията и да си улесни задачата с второ попадение. Шампионите намалиха оборотите, като позволиха на "Борнемут" да изнесе играта в по-предни позиции и да създаде няколко опасни ситуации пред Едерсон.

Минута преди края на полувремето гостите стигнаха до изравнително попадение. Саймън Франсис центрира от левия фланг, а Калъм Уилсън отбеляза страхотен гол с глава. Нападателят на "Борнемут" се разписа за осми път от началото на сезона.

"Сити" реагира ударно след почивката и наложи много силен натиск. Домакините владееха топката в 82% от времето, а Рахим Стърлинг се активизира и започна непрекъснато да тормози защитата на съперника.

В 53-ата минута английският национал получи топката на левия фланг, след което премина покрай цели шестима играчи на "Борнемут" и си отвори позиция за стрелба. Ударът му рикошира в крака на Андрю Сърман и срещна десния страничен стълб на Бегович.

Четири минути по-късно неизбежното се случи. Стърлинг отново напредна към наказателното поле и изведе вдясно Данило. Последва удар на бразилеца, който беше спасен от Бегович. Топката обаче се озова в Стърлинг, който не пропусна да се разпише отблизо.

Крилото на "Сити" отбеляза деветия си гол от началото на сезона. Той се изравни на върха в класирането при голмайсторите със Серхио Агуеро и Пиер-Емерик Обамеянг от "Арсенал".

"Борнемут" нямаше сили да изравни за втори път, а в 79-ата минута "Сити" реши всичко с трето попадение. Давид Силва изведе Сане вляво от вратата. Германецът без забавяне сервира топката за Илкай Гюндоган, който се разписа от границата на вратарското поле.

"Борнемут" записа шестата си загуба за сезона и остава с 20 точки, които му отреждат деветата позиция.