"Ювентус" разгроми "Фиорентина" и поведе с 11 точки на върха в Италия

Ювентус" продължи безапелационния си ход в Серия А с убедителна победа с 3:0 срещу "Фиорентина" като гост. Шампионите записаха пети пореден успех в италианското първенството и поведоха с 11 точки на върха в класирането.

С 13-ата си победа от 14 мача "старата госпожа" събра 40 точки. "Наполи" е втори с 29 преди гостуването си на "Аталанта" в понеделник. "Интер" заема третата позиция с 28 точки преди пътуването си до Рим за двубой с "Рома" в неделя.

Родриго Бетанкур даде преднина на "Ювентус" във Флоренция в 31-ата минута. Джорджо Киелини увеличи аванса на "бианконерите" в средата на второто полувреме, а десет минути преди края Кристиано Роналдо добави трето попадение от дузпа.

Петкратният носител на "Златната топка" отбеляза десетия си гол в Серия А и се изравни с Кшищоф Пьонтек от "Дженоа" на върха в класирането при голмайсторите. Португалецът има и пет асистенции на сметката си.

Роналдо има участие в почти половината голове на "Ювентус" в Серия А - 15 от 31.

33-годишният нападател е първият играч, отбелязал десет гола за "старата госпожа" в първите 14 кръга за сезона, от уелсеца Джон Чарлс през сезон 1957-58.

Бетанкур даде тон за убедителния успех на "Ювентус" във Флоренция след половин час игра. 21-годишният уругваец размени двойно подаване с Пауло Дибала, нахлу в наказателното поле и с левия крак насочи топката в долния лят ъгъл на Албан Лафон.

В 69-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Играчите на "Фиорентина" не успяха да изчистят добре топката след центриране от корнер, Хуан Куадрадо я върна с глава в наказателното поле, където Киелини стреля от воле от трудна позиция с гръб към вратата. Лафон успя да се намеси, но топката все пак влетя в мрежата.

В 79-ата минута "Ювентус" получи дузпа за игра с ръка в наказателното поле на "Фиорентина". Роналдо застана зад бялата точка и отбеляза с безкомпромисно изпълнение, за да оформи крайния резултат.