"Челси" спря пропадането с успех в дербито на Западен Лондон

Челси" взе важна победа във Висшата лига, като надигра с 2:0 "Фулъм" в дербито на Западен Лондон. Точни за сините на "Стамфорд бридж" бяха Педро и Рубен Лофтъс-Чийк.

Попаденията за победителите паднаха в началото и края на мача.

Със спечелените три точки футболистите на Маурицио Сари излязоха на трето място с 31 точки. "Челси" има с точка повече от "Тотнъм", който по-късно играе с "Арсенал". Победата е първа за състава след два поредни мача без успех – равенство с "Евертън" и поражение от "шпорите".

"Челси" откри още в четвъртата минута, като се възползва от начална грешка на гостите. Нголо Канте открадна топката в средата на терена и напредна, след което подаде към Педро, а той без проблеми успя да се разпише.

Попадението на испанския халф беше под №1000 в домакински мачове на сините във Висшата лига. "Челси" е едва третият отбор, който достига до подобна бройка, след "Манчестър юнайтед" (1079) и "Арсенал" (1029).

До края на първата част "Фулъм" не успя да създаде нищо интересно пред вратата на Кепа Арисабалага. "Челси" пропиля добър шанс чрез Оливие Жиру.

След почивката гостите бяха по-активни и между 50-ата и 65-ата минута стояха по-добре на терена. На Кепа се наложи да прави важно спасяване след удар с глава на Калъм Чембърс. Испанският вратар се намеси ефектно, като изби с крак.

Малко по-късно "котиджърс" имаха още един добър шанс, но не успяха да го оползотворят.

Ключово за "Челси" се оказа влизането на Рубен Лофтъс-Чийк от пейката. Младият халф се включи много активно и в 82-ата минута ознаменува добрата си игра с гол.

Той размени подавания с Еден Азар и Педро, белгиецът го изведе в наказателното поле и Лофтъс-Чийк нямаше как да сгреши.

За сините това беше юбилейно попадение №400 в лондонски дербита.