"Рома" и "Интер" не се победиха в зрелищен мач на "Олимпико"

Рома" и "Интер" завършиха 2:2 в дербито от 14-ия кръг на Серия А, поделяйки точките на стадио "Олимпико". Двата тима изиграха вълнуващ двубой, изпълнен с много положения и пред двете врати, но победител нямаше.

Два пъти "нерадзурите" повеждаха с точни изстрели на Балде Кейта и Мауро Икарди. "Рома" обаче изравни чрез Ченгиз Юндер и Александър Коларов от дузпа.

Равенството позволи на "Интер" да излезе втори макар и временно. Тимът има 29 точки, колкото и "Наполи", който в понеделник гостува на "Аталанта". "Рома" е седми с 20 точки.

Лидер в калчото продължава да е "Ювентус" с 40 точки от 13 победи и едно равенство.

Първата част премина вихрено с много атаки и към двете врати, но и някои спорни положения. "Интер" имаше по-чистите положения за отбелязване на гол и преди почивката водеше.

"Нерадзурите" откриха в 37-ата минута с точен изстрел на Балде Кейта. Младият нападател се разписа след центриране отдясно на Данило Д’Амброзио.

Малко преди попадението на "Интер" обаче домакините имаха претенции за дузпа, точно за нарушение на Д’Амброзио. Той изрита нападател на "Рома" в наказателното поле, но реферът Джанлука Роки дори не получи помощ от видеоасистентите, че е нужно да се прегледа системата VAR.

През втората част "Рома" се активизира и притисна гостите, като шест минути след подновяването на играта успя да изравни. Младият Ченгиз Юндер вкара невероятен гол след подаване на Браян Кристанте. Турският национал овладя на около 25 метра от вратата и с мощен изстрел не остави шансове на Ханданович, който само изгледа как топката влиза в мрежата му.

След изравнителния гол "Интер" на свой ред заигра по-активно и успя отново да излезе напред в 66-ата минута. Капитанът на гостите Мауро Икарди вкара след изстрел с глава. Той засече центриране от корнер на Марсело Брозович и отбеляза осмия си гол от началото на сезона.

"Рома" не се отказа и за втори път успя да се върне, като това стана в 73-ата минута. Топката срещна ръката на Брозович след центриране от корнер и този път Роки се допита до VAR. Съдията прецени, че нарушение има и посочи бялата точка.

От 11-те метра опитният Александър Коларов не остави шанс на Ханданович и изравни – 2:2.