"Етър" спря устрема на "Ботев" (Враца)

Етър" сложи край на серията от четири поредни победи на "Ботев" (Враца). Тимът на Красимир Балъков спря устрема на врачани след успех с 2:1 на тежкия терен на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Звездата на "Ботев" Валери Божинов се разписа в пети пореден двубой от Първа лига, но това не помогна на отбора му да продължи добрата си серия. Бившият нападател на "Манчестър сити" и "Ювентус" върна гостите в мача в 49-ата минута.

Домакините обаче удържаха аванса от два гола, който натрупаха след силно първо полувреме. Виолетовите имаха и предимството да играят с човек повече още от 52-ата минута, когато Венцислав Керчев получи спорен директен червен картон.

"Етър" създаде огромен брой чисти голови положение и можеше да постигне дори по-убедителен успех. В края домакините можеха да бъдат наказани за големите си пропуски пред вратата на "Ботев", но все пак стигнаха до заслужена победа.

"Етър" откри резултата още в седмата минута. Даниел Младенов се озова зад защитата след извеждащо подаване на Георги Сърмов и пусна топката покрай излезлия да го блокира Красимир Костов.

В следващите минути се стигна до две принудителни смени заради контузии. Сърмов от "Етър" и Георги Вълчев от "Ботев" напуснаха терена. В състава на врачани нямаше друг типичен халф на пейката. Това принуди Ангелов да пусне нападателя Валери Домовчийски на непривичен пост.

След смените "Етър" продължи да доминира и стигна до второ попадение в 41-ата минута. Вратарят Костов допусна груба грешка при центриране след заучено изпълнение на корнер. Той тръгна да боксира топката, но се сблъска със свой съотборник и беше изпреварен от Венцислав Василев, който отбеляза с глава на празна врата.

В последната минута на първото полувреме домакините имаха отлична възможност да решат мача с трети гол. Фло Боджадж се озова сам срещу Костов след подхлъзване на Иван Скерлев, но направи неуспешен опит за прехвърлящ удар.

"Ботев" се върна в мача само четири минути след почивката. Божинов беше изведен зад защитата на "Етър" и от границата на наказателното поле насочи топката в долния десен ъгъл на Христо Иванов.

Три минути по-късно обаче гостите останаха с човек по-малко. Венцислав Керчев влезе грубо в краката на Василев. Реферът Драгомир Драганов първо извади жълт картон, но след това промени мнението си и показан директен червен.

Последва поредица от голови възможности пред вратата на "Ботев", но играчите на "Етър" ги пропиляха с лека ръка. В 79-ата минута гостите можеха да изравнят. Петър Атанасов се озова сам на десетина метра от вратата, но стреля слабо и право в обсега на вратаря Иванов.

"Етър" записа трета победа в последните четири кръга и общо осма от 18 мача през сезона. Тимът от Велико Търново събра 27 точки и се изкачи на седма позиция. Със същия точков актив, но с по-добри показатели в директните мачове е "Черно море", който затваря топ 6.

"Ботев" допусна първата си шампионата загуба от края на октомври (0:1 срещу "Ботев" (Пловдив) и първо поражение като гост от края на август (0:4 срещу "Берое"). Тимът, воден от Сашо Ангелов, заема осмата позиция с 24 точки.