С резервите "Барселона" стигна лесно осминафиналите в Купата на краля

Денис Суарес (вляво) вкара два гола за каталунците.

Барселона" продължава защитата на трофея в Купата на краля, класирайки се за осминафиналите след втора победа над нискоразрядния "Културал леонеса". След като спечелиха трудно в първата среща като гост с 1:0, този път каталунците се справиха далеч по-лесно на "Камп ноу" и надделяха с 4:1.

Треньорът Ернесто Валверде направи редица промени в състава, като единствено Иван Ракитич от основните играчи беше титуляр. Шанс за изява получи Карлес Аленя, който се разписа през уикенда срещу "Виляреал", Сред титулярите имаше още двама юноши на каталунците – Ориол Бускетс и Хуан Брандарис (и двамата на по 19 г.).

Интригата приключи до почивката, когато "Барселона" вкара три гола. Мунир Ел Хадади откри в 18-ата минута след подаване на Ракитич. Осем минути по-късно хърватинът отново асистира за попадението на Денис Суарес. Ракитич даде и трета асистенция две минути преди почивката, когато точен беше Малкъм.

При започването на втората част Серхио Бускетс замени Ракитич, а по-късно на терена се появи и друг млад играч Рикард Пюг. "Културал леонеса" върна един гол в 54-ата минута чрез Хосеп Сене, но това беше всичко от гостите.

Крайният резултат оформи Денис Суарес с втория си гол в срещата. Той се разписа след подаване на Пюг.

Напред в турнира продължават още "Атлетико" (Мадрид), "Реал сосиедад", "Севиля", "Жирона" и "Виляреал". "Жълтата подводница" записа впечатляващ успех с 8:0 над "Алмерия".

В четвъртък другият фаворит "Реал" (Мадрид) се изправя в реванш срещу "Мелия" след 4:0 в първата среща.