Леброн Джеймс се развихри с 20 точки в последната част при победа на "Лейкърс"

Леброн Джеймс изигра много силна последна четвърт и беше в основата на четвъртата поредна победа за "Лос Анджелис лейкърс". Звездата на отбора записа 20 точки само в заключителната част при успеха със 121:113 срещу "Сан Антонио спърс".

Джеймс приключи с 42 точки, шест асистенции и пет борби.

В началото на последната част "шпорите" водеха с осем точки при 91:83. Постепенно "Лейкърс" се доближи и направи обрат. В заключителните минути "Лос Анджелис" игра стабилно в защита и се възползва от силните мигове на Джеймс, за да спечели.

След 15-ата си победа от 24 мача "Лос Анджелис" е пети в Западната конференция, а "Сан Антонио" е предпоследен.

Още няколко играчи имаха забележителна вечер. В центъра на вниманието попадна Пол Джордж, който приключи с 47 точки при впечатляващия обрат на "Оклахома сити тъндър" за 114:112 срещу "Бруклин нетс".

Джордж вкара 25 точки само в четвъртата част. Тя започна с изоставане на отбора му с 20 точки, но постепенно "Тъндър" я стопи и с кош в последните секунди стигна до триумфа.

Стеф Къри записа 42 точки за победата на "Голдън стейт уориърс" със 129:105 срещу "Кливланд кавалиърс".