"Юта" задълбочи проблемите на "Хюстън" в НБА

Един от сочните за фаворити за титлата в НБА - "Хюстън рокетс", продължи разочароващото си представяне от началото на сезона с тежко поражение от "Юта джаз". "Ракетите" отстъпиха с 91:118 при гостуването си в Солт Лейк Сити и записаха 13-а загуба от 24 мача.

"Юта" натрупа двуцифрен аванс в края на първата четвърт, а след втората разликата беше осем точки - 53:45. "Хюстън" изигра кошмарна трета част, която загуби с 11:38, и това предреши изхода на двубоя. В един момент разликата достигна 37 точки, преди "ракетите" да успеят да намалят част от пасива си в заключителните минути.

Дерик Фейвърс беше най-резултатен за победителите с 24 точки, към които добави десет борби. Джон Ингълс вкара четири тройки от шест опита и завърши с 18 точки. Данте Екзъм се отчете с 15 точки, а Рики Рубио - с 13.

"Юта" стигна до безапелационна победа, въпреки че една от звездите на тима - Руди Гобер, беше изгонен още в третата минута на мача. По-рано тази седмица френският център беше глобен с 15 хиляди долара за критики към съдиите.

Лидерите на "Хюстън" изиграха много неубедителен мач и останаха много далеч от обичайното си ниво. Джеймс Хардън пропусна 11 от 16-те си стрелби и завърши с 15 точки, шест борби и две асистенции. Крис Пол и Клинт Капела вкараха по 12 точки.

"Хюстън" заема едва 13-о място в Западната конференция. С по-лоши показатели са само "Сан Антонио спърс" (11-14) и "Финикс сънс" (4-21). "Юта" разделя 11-ата позиция с "Ню Орлиънс пеликанс", като двата отбора имат по 13 победи и 13 загуби.

"Денвър нъгетс" е начело в конференцията със 17 победи от 24 мача. "Оклахома сити тъндър" е втори с 16 спечелени и седем загубени срещи. "Лос Анджелис клипърс" е със същия брой победи, но е допуснал едно поражение повече.

Шампионът "Голдън стейт уориърс" (17-9), "Лос Анджелис лейкърс" (15-9), "Мемфис гризлис" (14-9), "Портланд трейл блейзърс" (14-11) и "Далас маверикс" (12-11) допълват зоната на плейофите.

"Торонто раптърс" е водач в Източната конференция с 21 победи и пет загуби, следван от "Милуоки бъкс" (16-7), "Филаделфия 76" (17-9) и "Детройт пистънс" (13-9).