Ел Маестро е наказан за един мач след бурните последни секунди срещу "Лудогорец"

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро е наказан за един мач. Той е глобен и с 1000 лева за поведението си в края на двубоя с "Лудогорец" (1:1).

Ел Маестро е санкциониран за "самоволно навлизане на терена", се казва в информацията на дисциплинарната комисия към БФС. Той няма да може да води червените при гостуването на последния "Верея" в неделя.

Помощникът му Томас Нойберт е глобен с 500 лева.

В края на мача с "Лудогорец" Ел Маестро остана видимо изненадан от двете минути добавено време. Той правеше знаци с пръсти към четвъртия съдия Ивайло Стоянов, като искаше шест минути. В емоциите си треньорът на ЦСКА дори падна на колене, след което седна на пистата.

Дисциплинарната комисия глоби червените с общо 9300 лева за провиненията на феновете в мача с шампионите. Отделно е и санкцията на Кирил Десподов от 2000 лева след твърденията за виковете на вратаря на "Славия" Георги Петков.

Общо наложените глоби са за 30 000 лева. След пловдивското дерби "Локомотив" и "Ботев" трябва да платят по 5300 лева.